Слухати

З Азарова та членів його уряду суд ЄС скасував санкції / Новини на Громадському радіо

З Азарова та членів його уряду суд ЄС скасував санкції

28 січня 2016 - 11:33
Суд Євросоюзу в Люксембурзі виніс рішення у об’єднаній справі Микола Азаров та Олексій Азаров проти Європейської ради, а також у справах Сергія Арбузова та Едуарда Ставицького

Суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій, пише «Європейська правда».

Таким чином всі без винятку активи цих осіб, арештовані в ЄС, мають бути «розморожені». Таке рішення ставить під сумнів всі санкції проти українських посадовців.

Рішення суду не є остаточним — сторона, що програла, може його оскаржити.

Юридично рішення суду ЄС не означає невідкладного зняття арешту з активів. Це пов’язано із особливостями санкційного механізму: Рада ЄС щороку ухвалює нові санкції, які щоразу треба оскаржувати наново. Таким чином,  в четвер було скасовано виключно той арешт, що діяв з березня 2014 по березень 2015 року.

Нині  (по 5 березня 2016 року включно) діє наступне рішення Ради ЄС, яке зараз ще перебуває на розгляді суду в Люксембурзі.

Формально Рада ЄС може також продовжити на наступний рік  нову хвилю санкцій попри винесене рішення, але таке рішення може тягнути політичні наслідки для країн-членів ЄС та їх стосунків з судовою владою Євросоюзу.

bezymyannyy_52.png

Прес-реліз суду / Громадське радіо
Прес-реліз суду
Громадське радіо

Примітно, що суд посилається на кейс з Портновим. Раніше «Громадське радіо» передавало, що колишній заступник голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрій Портнов остаточно виграв справу проти ЄС і чекає від європейців компенсації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+