Слухати

Жителі Горлівки відповіли, чи хочуть отримати паспорт «ДНР»

28 січня 2016 - 12:08
Більшість з опитаних жителів Горлівки підтримують ідею видачі «паспортів ДНР», але не бачать жодних переваг в отриманні цього «документа»
Жителі Горлівки відповіли, чи хочуть отримати паспорт «ДНР» / Новини на Громадському радіо

Про це свідчить опитування горловчан, проведений журналістами місцевого телеканалу, повідомляє Горлівський медіа портал.

Практично всі опитані відповіли журналісту, що планують отримувати «паспорт ДНР»: «Нова «республіка» — нові можливості», «Раз ми «республіка», тож у нас повинні бути паспорта», «Сподіваємося, що все буде по-новому, буде краще», — впевнені горлівчани.

«Я дуже хотіла б отримати паспорт, бо я житель нашої республіки, це моя батьківщина. І я в загальному тут прожила все своє життя», — поділилася думкою одна з опитаних.

«Звичайно отримати (хотілося б), якщо не буде відбиратися український, в будь-якому випадку він потрібен», — зазначив розповів місцевий житель.

На питання, чи бачать вони якісь можливості, які можна знайти отримавши «паспорт» багато відповідали неоднозначно.

«Чесно, навіть не знаю, які можуть бути можливості. Не замислювався про це», «Я думаю, що (отримання паспорта дасть можливість) почувати себе дійсним членом нової республіки, жителем цієї республіки і пишається цим», — міркують горлівчани.

При цьому деякі вважають, що на території «ДНР» «паспорта» не дадуть ніяких особливих можливостей, і згодяться лише для поїздок у Російську Федерацію.

«А що він (паспорт) дає? Я не дуже розумію, що буде з пенсіонерами, які отримують українську пенсію. Як їм бути? Пенсія, що зароблена … Як її отримати на українській стороні по донецькому паспорту? Ніяк. Тобто люди будуть позбавлені свого достатку. Мені не дуже зрозуміло, що він дає. Крім виїзду до Росії більше, по-моєму, нічого. Тут я теж нічим не захищена», — зазначила одна з опитаних.

«Напевно, може бути більше звідси виїде людей працювати до Москви, тому що не потрібно буде реєструватися — це можливість. А тут я поки не бачу перспективи роботи, бо тут потрібно відкривати своє підприємство», — вважає інша горлівчанка.

Разом з тим у Держприкордонслужбі повідомили, що затримуватимуть громадян з паспортами так званих «ЛНР» та «ДНР» строком до трьох діб до встановлення особи, коли вони перетинатимуть кордон, або лінію розмежування. Якщо при цьому у людини буде і паспорт громадянина України, перетнути кордон буде легше, але незаконний паспорт «республіки» у неї вилучать та задокументують цей факт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+