Слухати

Жителі непідконтрольного Донбасу мають обмежений доступ до медичних послуг, — HRW

28 січня 2016 - 16:19 127
Як життя, так і права людей, що живуть на охоплених конфліктом територіях, залишаються під загрозою

Збройний конфлікт на сході України обертається катастрофою для цивільного населення. Жителі підконтрольного бойовикам Донбасу не отримують необхідну допомогу, зокрема доступ до ліків. Такі факти зазначає міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch в опублікованому «Всесвітньому звіті — 2016».

«Введений урядом на лінії зіткнення пропускний режим істотно обмежує свободу пересування для цивільних осіб, які потребують соціальних і медичних послуг. Ополченці забороняють або чинять перешкоди роботі гуманітарних організацій в контрольованих ними районах Донецької та Луганської областей, ускладнюючи населенню доступ до гуманітарної допомоги», — йдеться у звіті. 

2015_ukraine_unguided_2_0.jpeg

Чоловік тримає фото своїх загиблих родичів /  Human Rights Watch
Чоловік тримає фото своїх загиблих родичів
Human Rights Watch

У доповіді йдеться про те, що перемир’я у вересні 2015 року знизило інтенсивність бойових зіткнень, під час яких порушення міжнародного гуманітарного права призвели до тяжких наслідків для цивільного населення. Незважаючи на це, як життя, так і права людей, що живуть на охоплених конфліктом територіях, залишаються під загрозою, підкреслили автори. 

Сьогодні, 28 січня, так зване «управління охорони здоров’я самопроголошеної адміністрації міста Донецька» повідомило, що за минулу добу за медичною допомогою з підозрою на ГРВІ та грип звернулися 822 людини, зокрема 372 дитини. 

Раніше повідомлялося, що у навчальних закладах на підконтрольній бойовикам частині Луганської та Донецької областей був уведений карантин. 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+