Слухати

Спалах поліомієліту відбувся через відсутність державної політики, — лікарі / Новини на Громадському радіо

Спалах поліомієліту відбувся через відсутність державної політики, — лікарі

29 січня 2016 - 17:53
25 січня в Україні розпочався третій тур додаткової вакцинації всіх дітей до 10 років від поліомієліту. Це викликано спалахом захворювання через низький загальний рівень імунізації

tetyana_silich.jpg

Тетяна Сіліч / «Громадське радіо»
Тетяна Сіліч
«Громадське радіо»

natalya_timko.jpg

Наталі Тімко / «Громадське радіо»
Наталя Тімко
«Громадське радіо»

yarema_voznycya.jpg

Ярема Возниця / «Громадське радіо»
Ярема Возниця
«Громадське радіо»

У 2015 році лише 14% дітей до 1 року були вакциновані від поліомієліту. Лікарі обґрунтовують це низьким рівнем довіри до вакцин та міфами, якими обросла імунізація. Натомість, імунологи пояснюють, що в жодному серед зареєстрованих випадків смерті вакцинованої дитини не було доведено, що смерть настала саме через імунізацію.

Медики наполягають, що кількість вакцинованих дітей в Україні критично мала. Сімейний лікар Тетяна Сіліч розповіла «Громадському радіо», скільки відсотків дітей зараз щеплено в Україні:

«Від 50 до 70 відсотків. Для того, щоб зупинити, ми маємо досягнути 95% мінімум. Вірус циркулює на території нашої держави більше двох років, це за результатами лабораторії американської, яка проводила обстеження. Лікування від поліо немає, найефективнішим методом є тільки вакцинація».

Однак, недовіра батьків — не єдина причина низького рівня імунізації дітей. За словами лікаря-епідеміолога обласної інфекційної лікарні Наталі Тімко, до останнього часу проблема полягала і в забезпеченні медзакладів вакциною:

«У нас останні 5 років з вакциною є досить несприятлива ситуація. То й, відповідно, з 2009 року охоплення плановими щепленнями від поліомієліту зокрема дітей є дуже низьким. Кінець останнього року — це було близько 51%. Недостатнє забезпечення вакциною було централізоване з Міністерства охорони здоров’я. На сьогоднішній день проти поліомієліту її вистачить, проти інших інфекцій, на жаль, на сьогоднішній день її обмаль».

Зараз ситуація із наявністю вакцини змінилась, її мають змогу отримати всі завдяки канадській допомозі. Більше того, за словами медиків, скандальна партія вакцини зараз не використовується, імунізація відбувається свіжозавезеними препаратами. Причиною такої складної ситуації із вакцинаціями від хвороб в Україні медики вважають не скандали навколо вакцини і не паніку в ЗМІ, говорить Ярема Возниця, педіатр Західноукраїнського спеціалізованого дитячого центру:

«Це не преса є першопричина, а першопричина є відсутність нормальної державної політики. На сьогоднішній день, вакцини будь-якої, крім поліомієліту, в Україні немає. Від туберкульозу ми не щепимо, у нас найбільше в Європі туберкульозу, але ми не щепимо. А вакцини від сказу нема в нас давно вже, розумієте. А сказ — це є захворювання, яке не лікується. У зв’язку з тим, що весь світ активно вакцинується, є дефіцит вакцинних препаратів. Процес виробництва, технологічний на фармкомпаніях, триває в середньому 2,5 роки. І для того, щоб мати вакцину, її треба замовити. Якщо у нас держава з року в рік не замовляє, то поява вакцини в нас чи в цьому десятилітті буде, я ще не знаю».

Однак, за підтримки світових донорів, Україна має доступ до необхідної кількості вакцини від поліомієліту, а лікарі наполягають, що в цивілізованому світі обов’язковість щеплення навіть не обговорюється.

Ірина Гречана зі Львова для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+