Слухати

У Слов’янську відновили зруйновану багатоповерхівку / Новини на Громадському радіо

У Слов’янську відновили зруйновану багатоповерхівку

29 січня 2016 - 18:07
За гроші з обласного бюджету за адресою: Бульварна, 4, наново звели цілий під’їзд

Улітку 2014 року внаслідок потрапляння сюди снаряду було зруйновано під’їзд. Дивом ніхто не загинув. Лідія Василівна, що сьогодні прийшла з квітами, не була у своїй квартирі 1,5 року. Коли це сталося, жінки, на щастя, не було вдома.

shchaslyva_lidiya_vasylivna.jpg

Людмила Василівна / «Громадське радіо»
Лідія Василівна
«Громадське радіо»

«Меня сын за неделю забрал до этого в Красный Лиман, там тоже была военная обстановка, но он говорит, что я рядом хоть буду. А 1 июля было такое разрушение, снаряд разорвал», — каже Лідія Василівна.

До своєї квартири вона прийшла зі старовинною іконою, що зберігалася у її родині. Це єдине, що вдалося тоді винести з квартири. 

Не стримує сліз радості і 80-річна Галина Ірова. Під час обстрілу її врятувала шафа, там вона сховалася, а квартира стала непридатною для життя:

«Когда бомбили, я чуть не грохнула здесь, я оглохла на одно ухо. У меня контузия от волны взрывной. Стекла оттуда полетели, я еле успела в шкаф забраться… Эти 5 месяцев я смотрела, как отстраивают эту квартиру. Такая надежда появилась, что жить захотелось».

Загалом гроші на ремонт цієї багатоповерхівки — 4 мільйони гривень — були виділені з обласного бюджету, каже керівник Донецької ВЦА Павло Жебрівський:

«Є задача — люди без житла, без нічого. На відбудову цього під’їзду і ще двох квартир сусіднього під’їзду було виділено 4 мільйони гривень з обласного бюджету».

meshkanci_vidnovlenyh_kvartyr.jpg

Мешканці відновлених квартир / «Громадське радіо»
Мешканці відновлених квартир
«Громадське радіо»

За підрахунками експертів, у цілому на Донеччині зруйновані тисячі об’єктів соціального та комунального призначення. На їх відбудову орієнтовно сьогодні потрібно 367 млн грн.

«У принципі, зруйновано будинків соціокультурного призначення і приватних більше 13 тисяч. 8,5 тисяч — невеликі ушкодження (скло, перекриття даху), вони приведені до відчуття. Тобто, на сьогоднішній день ще порядку 4-5 тисяч будинків знаходяться у важкому стані, їх потрібно відремонтувати. Наголошую, що ми облікували, крім Широкіного, Піски, Маріїнки та прямо на лінії розмежування, де ми не можемо послати своїх фахівців, сума, яка потрібна, це 367 мільйонів гривень потрібно для відбудови», — каже очільник Донеччини.

І якщо на відновлення багатоповерхівок та інших об’єктів влада потроху виділяє кошти, то з відбудовою приватного сектора — проблема, адже на нього не можна виділити гроші з обласного чи державного бюджетів. Це питання потребує врегулювання на законодавчому рівні. Так, лише у Слов’янську внаслідок бойових дій у 2014 році вщент зруйновано понад 120 приватних будинків.

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+