Слухати

У Запорізькому аеропорту порушують права нев’їзних громадян — правозахисники / Новини на Громадському радіо

У Запорізькому аеропорту порушують права нев'їзних громадян — правозахисники

29 січня 2016 - 10:46
Люди, яким прикордонники Запорізького міжнародного аеропорту відмовили у перетині державного кордону, опиняються відрізаними від цивілізації

Такого висновку дійшли монітори Національного превентивного механізму, які відвідали аеропорт 26 січня цього року, повідомляє Центр інформації про права людини.

«Україна має певні зобов’язання за міжнародними договорами, за якими держава повинна таким людям створити пристойні умови розміщення, можливість доступу до різних засобів комунікації, пристойної ночівлі, гарячого харчування», — говорить представник Департаменту з реалізації НПМ Секретаріату Омбудсмана Андрій Федосєєв.

У залі відльоту люди не мають доступу до таксофону та інтернет-зв’язку.

fedoseev_andriy.jpg

Андрій Фєдосєєв / humanrights.org.ua
Андрій Фєдосєєв
humanrights.org.ua

«Такі люди позбавлені можливості зателефонувати з таксофону, поповнити рахунок мобільного телефону, якщо потрібно зателефонувати своїм рідним і попередити їх про своє повернення завтра-післязавтра. Тому що в залі відльоту немає платіжного терміналу, банкомату чи пункту обміну валют», — каже представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Питну воду можна придбати в дьюті-фрі, кафе або взяти безкоштовно у брудному туалеті.

У кафе є лише гарячі бутерброди та алкогольні напої. У разі потреби спати доведеться на залізних лавках.

zal_ochikuvannya.jpg

Зала очікування / humanrights.org.ua
Зала очікування
humanrights.org.ua

У транзитній зоні немає душу та кімнати матері та дитини. Згідно з розкладом, у таких умовах людина може провести до 17 годин.

Недопущеним до України людям не надається жодна правова інформація.

За словами моніторів, які вивчили документи в аеропорту, протягом 2015 року в аеропорту прикордонники відмовили 24 людям у перетині державного кордону України, за січень 2016 року відмову отримали 2 особи.

За словами Андрія Федосєєва, проблема поганого забезпечення недопущених людей існує в межах країни.

«Запорізький міжнародний аеропорт — це сьомий аеропорт, який ми відвідали за останні півтори роки. І практично усюди одна картина, яка говорить, що сьогодні держава не дуже турбується забезпеченням непропущених осіб», — каже він.

Андрій Федосєєв наголошує, що це питання нормативно не врегульовано у тих розпорядчих, керівних документах прикордонного відомства та Державної авіаційної служби, які повинні це організовувати.

Службовець нагадує, що Україна вийшла на перші місця за кількістю заявників до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Більшість цих заяв стосується жорстокого ставлення до людей, ставлення, яке принижує людську гідність, тобто порушення Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або 
таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

«ЄСПЛ розглядає сьогодні ці заяви в першочерговому порядку. Уряд України завалений рішеннями ЄСПЛ, за якими він має виплатити компенсації постраждалим з бюджету країни. Компенсації сягають від 5 — 20 тисяч євро в залежності від тяжкості порушення справ», — наголосив Андрій Федосєєв.

Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини розробив рекомендації для керівництва Державної авіаційної служби та прикордоннї служби України. Монітори НПМ відвідають Запорізький та інші аеропорти в Україні, аби проконтролювати, як виконуються рекомендації Омбудсмана.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+