Слухати

Учасники «Маршу справедливості» у Львові познущались з магазину Roshen

29 січня 2016 - 21:29
Під час маршу націоналісти вигукували гасла «Свободу політв’язням!», «Слава нації — смерть ворогам!», «Україна — понад усе!». Вони залили вітрину магазину Roshen свинячою кров'ю і «повісили шоколадку»
Учасники «Маршу справедливості» у Львові познущались з магазину Roshen / Новини на Громадському радіо

Учасники добровольчих батальйонів, активісти та місцеві мешканці пройшли у Львові «Маршем справедливості». Організували акцію, аби підтримати сучасних політв’язнів, вимагати справедливого слідства щодо учасників АТО та привернути увагу громадськості.

Від пам’ятника Івану Франку колона вирушила до Головного управління національної поліції у Львівській області. Вимагали зустрічі з керівництвом.

img_2474.jpg

Активісти збиралися біля пам’ятника І. Франку на площі перед Університетом / Громадське радіо
Активісти збиралися біля пам’ятника І. Франку на площі перед Університетом
Громадське радіо

img_2503.jpg

Перша зупинка: Головне управління національної поліції у Львівській області / Громадське радіо
Перша зупинка: Головне управління національної поліції у Львівській області
Громадське радіо

До протестувальників вийшов начальник управління Дмитро Загарія. Активісти просили не підтримувати тенденцію політичних ув’язнень. Загарія запевнив, що «він та його команда — з народом».

«Просимо Вас не піддаватися на загальну тенденцію, коли по всіх містах України садять патріотів. Львів не має фігурувати в цьому переліку. Ми хочемо, щоб Ви були з народом. Люди, які віддавали свої життя на Майдані і на війні, є справжніми представниками народу. Народ їх делегував захищати цю державу. Міліція, прокуратура та СБУ не мають перетворюватися на систему знищення патріотів. Просто велике прохання до Вас — бути з народом», — просили мітингувальники. 

img_2652_0.jpg

Рух громадського транспорту тимчасово зупинили / Громадське радіо
Рух громадського транспорту тимчасово зупинили
Громадське радіо

Біля слідчого ізолятора вигукували гасла підтримки побратимам. Політичними в’язнями у Львові активісти вважають чотирьох бійців батальйону «ОУН», яких рік тому затримали через бійку із працівником СБУ. Учасники акції обурені — затримали лише ОУНівців.

Під час маршу активісти пускали дим та вигукували гасла «Свободу політв’язням!», «Слава нації – смерть ворогам!», «Україна – понад усе!», закликали людей приєднуватися.

img_2576.jpg

Час від часу пускали чорний та білий дим для привернення уваги / Громадське радіо
Час від часу пускали чорний та білий дим для привернення уваги
Громадське радіо

Наступною зупинкою став фірмовий магазин «Рошен», що на Проспекті Свободи. Перед будівлею провели символічне «повішання шоколадки» та облили стіни кров’ю. Вигукували «Геть шоколадного зрадника» та «Смерть!». Добровольці обурені, що в Росії досі діє кондитерська фабрика Президента. До того ж упевнені: політичні репресії — справа рук Петра Порошенка.

img_2606.jpg

Стіни магазину облили свинячою кров’ю / Громадське радіо
Стіни магазину облили свинячою кров’ю
Громадське радіо

img_2595.jpg

Повішання опудала біля магазину «Рошен» / Громадське радіо
Повішання опудала біля магазину «Рошен»
Громадське радіо

Біля львівської прокуратури активістів зустрів її очільник Роман Федик. Він стверджував: запитів щодо справи ув’язнених ОУНівців не було. Обіцяв розібратися та дати офіційну відповідь.

«До цього жодного офіційного звернення не було. Ніхто на прийом не ходив, таких вимог мені не висував, таких скарг не поступало. Це вперше сьогодні було висунуто. Розберемося і дамо офіційну відповідь», — запевнив Роман Федик.

Кінцевою зупинкою був пам’ятник жертвам політичних репресій, де провели завершальне віче. Організатори закликали активістів усіх міст України «повставати проти режиму» та «визволяти із-за ґрат невинних патріотів».

img_2749.jpg

Участь у марші взяли декілька організацій / Громадське радіо
Участь у марші взяли декілька організацій
Громадське радіо

30 січня 2016 року в Україні відбулася низка акцій, під час яких вшанували пам’ять студентів та гімназистів, котрі загинули під станцією Крути 1918 року, захищаючи Київ від більшовицьких військ.

Акції пам’яті пройшли у Києві, Чернівцях, Житомирі, Черкасах, Рівному, Тернополі та Львові. У Дніпропетровську під час такої акції було скинуто пам’ятник радянському функціонерові Григорію Петровському, іменем котрого названо місто — соратнику Володимира Леніна і Йосифа Сталіна. Організаторами акції у Запоріжжі стали націоналістичні організації міста — ВО «Свобода», ВГО «Сокіл», а також волонтерський центр «Запоріжжя».

Анастасія Шибіко зі Львова для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+