Слухати

В Україні почали тестувати перший вітчизняний електробус / Новини на Громадському радіо

В Україні почали тестувати перший вітчизняний електробус

30 січня 2016 - 20:24
Це — перша новинка львівського заводу «Електрон»

В роботі електробус дуже схожий на тролейбус, але зручніший, бо не прив’язаний до мереж, пише zaxid.net.

Заряду батарей вистачає на 220 км — це дві робочі зміни. Розганятися може до 70 км на годину. Всередині нічого зайвого: є місце для інвалідів. Усе маркування — українською. Начинка електробуса під обшивкою.

Найважче було розробити систему електронного управління. Цю роботу взяв на себе телевізійний завод «Електрон». Тут поєднані механіка, електроніка та програмування.

«Досі ці системи купляли за кордоном. Підібравши львівських програмістів, радіоелектронщиків, ми сформували групу і впродовж року розробили низку систем електронного управління», — пояснив генеральний директор телевізійного заводу «Електрон» Орест Яремчук.

Перший український електробус коштує 9 мільйонів гривень. Розробники запевняють: за 3,5 роки він окупиться. Адже не потребує пального і дешевий в обслуговуванні.

«Ціна його експлуатації денна дуже низька — це приблизно 200 гривень. Якщо порівняти з дизельним аналогічним автобусом — це у 10-15 разів більше — там 2-2,5 тисячі гривень. І ще в нас немає ремінів, фільтрів», — зазначив директор «Електронтрансу» Василь Пецух.

У «Львівелектротрансі» говорять, що електробус курсуватиме за 13-м тролейбусним маршрутом. Точної дати, коли це станеться ще немає.

«Маємо велику надію, що найближчим часом, можливо, до 7-8 днів після вдалих випробувань ми його запустимо в експлуатацію», — уточнив директор ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

Це перший — електробус в Україні та ще й свого виробництва. Схожі є в Німеччині, Бельгії та Лондоні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+