Слухати

У Бангладеші прооперують «чоловіка-дерево», він потерпає від рідкісної недуги

31 січня 2016 - 17:29
Всього у світі зафіксовано лише кілька випадків рідкісної хвороби, що супроводжується формуванням наростів на кінцівках. 26-річний рікша не має грошей для операції, але медики проведуть її безкоштовно
У Бангладеші прооперують «чоловіка-дерево», він потерпає від рідкісної недуги / Новини на Громадському радіо

Житель Бангладешу Абул Бaджaндар готується до операції з вирізання бородавок і наростів на його шкірі і нігтях, які важать приблизно п’ять кілограмів і заважають йому робити будь-яку роботу. Ці нарости почали з’являтися в нього 10 років тому. Вони вразили його руки і ноги, і схожі на дерев’яні. Саме тому його називають «людиною-деревом», пише AFP.

«Спочатку я думав, що вони нешкідливі, але поступово я втратив  свою працездатність. В даний час в мене є десятки двох-трьох дюймових коренів на обох руках.. І є деякі маленькі в ногах,» — розповів 26-літній Баджандар, який був змушений покинути свою роботу. 

bezymyannyy_0_4.png

Абул Баджандар з Бангладешу / youtube.com
Абул Баджандар з Бангладешу
youtube.com

Вже сформована команда лікарів, щоб виконати операцію в найбільшій державній лікарні Бангладешу, яка вирішила відмовитися від плати за лікування.

Масивні нарости, які вперше почали з’являтися, коли пацієнт був підлітком, але почали швидко поширюватися чотири роки тому, були діагностовані як бородавчаста епідермодисплазія — вкрай рідкісне генетичне захворювання шкіри, що робить людину аномально сприйнятливою до вірусу папіломи людини (ВПЛ) на шкірі.

У результаті неконтрольованих інфекцій ВПЛ призводить до зростання лускатих макул і папул, особливо на руках і ногах.  

Старша сестра пацієнта, Адгурі Бібі, повідомила AFP, що за роки хвороби сотні людей відвідали їхню домівку, щоби побачити «людину-дерево».  

«Сотні людей прийшли навіть сюди у шпиталь», сказала Бібі.

Баджандар, у якого є одна дитина, каже, що намагався зрізати бародавки лише коли вони з’явилися, але це було надзвичайно боляче:

«Після цього я пішов до місцевого сільського гомеопата і травника. Але його ліки лише погіршили мій стан».

Разом з Банджандаром у світі зафіксовано три випадки цієї рідкісної хвороби. Іще два пацієнти живуть в Румунії та Індонезії. Обом їм уже зробили відповідні операції.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+