Слухати

Чого чекати Україні від референдуму у Нідерландах?

01 лютого 2016 - 20:45
6 квітня у Нідерландах пройде консультативний референдум, на якому громадяни країни мають сказати «так» чи «ні» угоді про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС
Чого чекати Україні від референдуму у Нідерландах? / Новини на Громадському радіо

Сенатор Лейбористської партії Нідерландів Ніко Шрайвер в інтерв’ю німецькому виданню «DW» розказав, що це перший подібний консультативний референдум в країні. Його результати хоч де-юре і не змушують уряд у Гаазі ні до чого, остаточну ратифікацію документа країна поки що відклала.

«Громадяни Нідерландів отримали можливість організувати такий референдум. До речі, це нова процедура в країні, її немає в багатьох інших (країнах ЄСDW). І так вже склалося, що необхідну для проведення референдуму кількість підписів було зібрано. Ми в парламенті, якщо бути відвертим, цього не очікували. Я доповідав у сенаті (Нідерландів — DW) з питання угоди про асоціацію з Україною від Лейбористської партії. Ми повністю підтримали угоду і ухвалили її. Тому рішення про референдум було для нас несподіваним. Подивимося, як далі спрацює демократія, адже це консультативний референдум», — розказав Ніко Шрайвер.

За його словами, якщо явка виборців на консультативному референдумі становитиме менше, ніж 31%, то він вважатиметься таким, що не відбувся. У цьому випадку уряд стовідсотково ратифікує угоду з Україною.

«Якщо явка буде достатньою і відповідь більшості буде позитивна, уряд також дасть їй «зелене світло». Труднощі виникнуть у тому випадку, якщо більшість людей, котрі прийдуть на референдум, скажуть «ні». Тоді від уряду та парламенту залежатиме, чи дослухатися до цієї думки. Не можна наперед напевно стверджувати, що якщо нідерландці висловляться проти асоціації з Україною, то уряд їх підтримає. Але якщо більшість скаже «ні» асоціації з Україною, то ми матимемо проблему», — вважає нідерландський сенатор.

Ніко Шрайвер виказав співчуття українцям, «що їм випала така сумнівна честь і що саме питання угоди про асоціацію України з ЄС буде винесене на перший консультативний референдум у Нідерландах».

Він запевнив, що причини проведення референдуму зовсім не в російській пропаганді:

«Це нонсенс. Я не бачу тут жодних ознак російської пропаганди, й антиукраїнські настрої тут ні до чого. Радше, все можна пояснити побоюваннями з приводу того, чи готові самі ЄС і Україна до цієї угоди. Я особисто знаю людей, які стоять за організацією цього референдуму. Це справді щирі люди. Вони, можливо, трохи дивакуваті, але щирі».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+