Слухати

Росія змушує кримчан при в'їзді на півострів заповнювати міграційні карти

01 лютого 2016 - 09:32 1072
На кримському кордоні при в'їзді в Крим з материка з українським паспортом, навіть за наявності кримської прописки, російські прикордонники вимагають кримчан заповнювати міграційну карту

З 30 січня на кримському кордоні, за словами російських прикордонників, «нове правило»: при в’їзді в Крим з материкової частини України з українським паспортом, навіть за наявності кримської прописки, російські прикордонники вимагають кримчан заповнювати міграційну карту.

Про це Кримській правозахисній групі повідомили кілька кримчан, які 30 і 31 січня поверталися додому в Крим з інших регіонів України.

«Плюс по рації викликають ще одного прикордонника, який відводить людину з таким паспортом в сторонку і детально запитує: де був, що робив в Україні», — повідомив кримчанин.

Інші кримчани написали правозахисникам, що їх на виїзді попередили на російському кордоні, що, якщо вони будуть заїжджати в Крим за українськими паспортами, їм доведеться заповнювати міграційні карти.

12 647 045_1 681 256 938 826 607_4 653 605 271 748 530 179_n.jpg

Міграційна карта / Кримська правозахисна группа
Міграційна карта
Кримська правозахисна группа

Прикордонники пояснили кримчанам, що «нібито отримали розпорядження пропускати всіх строго відповідно до закону». Послалися на Федеральний закон 114-ФЗ «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію».

Раніше російські прикордонники кримчанам дозволяли в’їжджати за українськими паспортами без міграційної карти, якщо у них є кримська прописка.

Експерти КПГ розцінюють такі дії російської влади як спосіб примусу до громадянства. Такими діями кримчанам створюються умови, за яких вони змушені будуть отримувати російські паспорти для того, щоб безперешкодно знаходиться у себе вдома в Криму, оскільки в іншому випадку їх термін перебування на півострові влада обмежить в 90 днів.

В той час у Держприкордонслужбі України нагадали, що російські автомобільні номери, видані в Криму після його анексії Росією, в Україні вважаються недійсними. Тому автомобілістам із такими номерами краще не виїжджати на материкову частину України. Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян у коментарі для телепроекту Крим.Реалії. Він зазначив, що такі російські автономери в Україні за жодних обставин не визнаватимуть і пояснює це законом «про тимчасово окуповану територію».

«Ці номери вважаються недійсними, вони видані на окупованій території, видані окупаційною владою, і такий транспорт не пропускатимуть на материкову частину України», — сказав Слободян.

Нагадаємо, з 1 січня 2014 року встановлено дозволений термін тимчасового перебування в Росії для іноземців, що в’їхали в безвізовому порядку, в тому числі для громадян України — до 90 днів протягом 180 днів. А з 1 грудня 2015 до громадян України, які порушили або порушують надалі після в’їзду дозволений термін перебування на території РФ (90 днів протягом 180 днів) і не оформили дозвільні документи, застосовуватимуться заходи адміністративного характеру, у тому числі встановлення заборони на в’їзд до Росії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+