Слухати

Кримські авто з російськими номерами не пропускатимуть через адмінкордон — Слободян / Новини на Громадському радіо

Кримські авто з російськими номерами не пропускатимуть через адмінкордон — Слободян

02 лютого 2016 - 19:57
Кримські авто з російськими номерами, які були видані після анексії півострова за жодних обставин не пропускатимуть на материкову Україну

Про це повідомив помічник Державної прикордонної служби України Олег Слободян, пише Крим. Реалії.

В Україні ці номери вважаються недійсними згідно закону «про тимчасову окупованій території», тому автомобілістам з такими номерами краще не виїжджати на материкову частину України.

«Ці номери вважаються недійсними, вони видані на окупованій території, видані окупаційною владою і такий транспорт не буде пропускатися на материкову частину України», — сказав Слободян.

У Держслужбі України у справах Криму і Севастополя вважають, що визнання російських кримських автономерів може сприяти «легалізації російського статусу півострова»:

«З території Криму ми не розуміємо, яким чином можуть заїжджати машини з російськими номерами, бо це наша територія. Якщо ми зараз дозволяємо в’їжджати таким автомобілям, потім, надалі, коли ми будемо розглядати в міжнародних судових інстанціях, в арбітражному суді, ми дамо підстави говорити Росії, що це спірна територія, нам вкажуть на те, що ми визнавали їхні номери та певні дії . Ми просто можемо закласти міну сповільненої дії», — зазначив голова Держслужби у справах Криму і Севастополя Наріман Устаєв.

Кримчанам радять не позбуватися українських автономерів, щоб безперешкодно виїжджати з півострова на материкову частину України.

Російська влада Криму зобов’язала всіх автовласників півострова поміняти українські автономери на знаки російського зразка до 1 квітня 2016 року.

ДАІ України не визнає документи на машину і номерні знаки, видані російською владою окупованого Криму. Такі автомобілі не пускають на материкову частину України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+