Слухати

Партія зоозахисників Нідерландів засудила Закарпатський фестиваль різників

02 лютого 2016 - 10:02
"Громадське радіо" отримало від зоозахисників України ексклюзивне відео з фестивалю різників на Закарпатті
Партія зоозахисників Нідерландів засудила Закарпатський фестиваль різників / Новини на Громадському радіо

Щороку, в останній тиждень січня в село Геча на Закарпатті  з’їжджаються туристи на «Діснотор» — міжнародний фестиваль-конкурс різників (гентешів). Як правило, на фестивалі ріжуть свиней.

Зоозахисники «Люди нової норми» передали «Громадському радіо» ексклюзивне відео з фестивалю. На відео можна побачити, як проходив фестиваль і протестували вегетаріанці.

Нідерланська «Партія за тварин» поширила в соцмережі українську петицію проти публічних вбивств тварин на розважальних шоу в Україні та зазначила, що шлях України до ЄС все ще лишається довгим. 

«В Україні проходить щорічний фестиваль, на якому жорстоко зарізають свиней. Тварина, як соціальний об’єкт в Україні, на жаль, не є пріоритетною. Це один з прикладів, які показують, що Україна все ще має довгий шлях, перш ніж угода про асоціацію з Європейським Союзом може бути підписана», — такий запис оприлюднили на пабліку партії в соцмережі. 

 

Vandaag en morgen vindt er in Oekraïne een jaarlijkse „traditie“ plaats waarbij varkens op gruwelijke wijze worden…

Опубліковано Partij voor de Dieren 30 січня 2016 р.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що Геннадій Москаль захистив публічний забій свиней на Закарпатському фестивалі.

«За останні півтора тижні я отримав кілька десятків звернень від різноманітних організацій із вимогою заборонити відомий закарпатський фестиваль, міжнародний конкурс різників у с.Геча. У тому числі від 12 нардепів, які раптово «прийняли мусульманство» й виступили на захист свиней. Можна подумати, що їх ніколи не годували смальцем, а їхнє взуття зроблене не зі свинячої шкіри. Українці проти сала й свинини – це все одно, що бджоли проти меду! Це наш ідейний фестиваль, я сам переконався. А те, що довелося трохи походити по багнюці (підвела погода), не проблема – фестиваль же свинський, а як же свиня без болота?», — заявив Москаль.

В той час голова села Геча Андрій Мештер заявив, що цього року, у зв’язку з виступами зоозахисників, все відбудеться по-новому: свиней забиватимуть зі знеболенням.  

Згідно статті з Вікіпедії, нідерландська «Партія за тварин» має одного депутата в європарламенті, 2 мандати в нижній палаті та 2 депутатів у Сенаті Нідерландів. 

Підписати петицію «Заборонити публічні вбивства тварин у розважальних шоу, конкурсах-фестивалях« можна за посиланням. 

«Громадське радіо» передавало, що 6 квітня у Нідерландах пройде консультативний референдум, на якому громадяни країни мають сказати «так» чи «ні» угоді про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+