Слухати

Українець судиться з прикордонниками, що не випустили його авто з Криму

02 лютого 2016 - 10:52
На думку правозахисників, Прикордонна служба України своїми діями порушує право громадян України на свободу пересуваня і право користуватися приватною власністю
Українець судиться з прикордонниками, що не випустили його авто з Криму / Новини на Громадському радіо

Громадянин України Геннадій Б. заявляє про порушення його прав співробітниками Прикордонної служби України. Він повідомив, що через суд вимагатиме пропустити його мікроавтобус з Криму на материкову частину, передає Кримська правозахисна група на своїй сторінці у Facebook

Як повідомляється, 30 грудня 2015 року на пропускному пункті Каланчак прикордонники відмовилися пропускати його транспорт через адміністративний кордон з Криму на материкову Україну. При цьому транспортний засіб має українські номери, а власник є громадянином України. Водій не здійснював вантажних або пасажирських перевезень. Автомобіль, на якому чоловік намагався залишити окупований Крим, вантажопасажирського типу, марки Ford Transit.

«Кількість сидячих місць у ньому 9, але фактично — 7. Письмову причину відмови прикордонники відразу не надали, а зробили це тільки після мого письмового запиту», — повідомив Геннадій Б.

У відповіді Держприкордонслужби України повідомляється наступне:

«…. Пропуск вантажних і вантажопасажирських автомобілів, які зареєстровані на території АРК і повертаються до материкової частини України, а також вантажні та вантажопасажирські автомобілі, зареєстровані на території материкової частини України, які повертаються з АРК, здійснюється без вантажу за окремими рішеннями начальників органів охорони державного кордону за погодженням з начальником регіонального управління (першим заступником — начальником штабу регіонального управління) …. ».

Крім того, в Прикордонслужбі заявили, що «… пропуск через адміністративний кордон Херсонської області з АР Крим в КПВВ для автомобільного сполучення пасажирських автобусів (мікроавтобусів, в яких більше 8 посадкових місць) з 24:00 21.01.2015 року і до особливого розпорядження заборонено» .

При цьому у відомстві не відповіли, чи якими саме Законами України та постановами Кабінету Міністрів України затверджені дані заборони.

На думку експертів Кримської правозахисної групи, Прикордонна служба України своїми діями порушує право громадян України на свободу пересуваня і право користуватися приватною власністю.

«Подібні заборони про переміщення транспортних засобів, які є приватною власністю фізичних осіб, повинні прийматися тільки на підставі Законів України. У відповіді, наданій Геннадію К. Прикордонною службою України, посилань на затверджені Законами України заборони не міститься. Крім того, норми з такими заборонами відсутні і в законі «про тимчасово окуповані території», і постановах КМУ», — вважають правозахисники. 

Украинец через суд требует выпустить его микроавтобус из Крыма на материкГражданин Украины Геннадий Б., заявляет о нар…

Опубліковано Crimea Human Rights Group 2 лютого 2016 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+