Слухати

Активісти Костянтинівки подали позов до суду проти мера міста

03 лютого 2016 - 14:40
Виборів у жовтні 2015 у місті не було, тож міський голова Сергій Давидов і весь депутатський корпус залишилися при владі. Активісти переконані, що порушується основний закон — Конституція України
Активісти Костянтинівки подали позов до суду проти мера міста / Новини на Громадському радіо

«В Конституции четко прописано, что срок полномочий депутатов местного совета и городского головы пять лет, т.е. по истечении срока полномочий самих полномочий быть не может. Срок минул после выборов в местные советы, которые, как известно, у нас не проводились. Я считаю, что Президент Украины, Верховнавя Рада, ЦИК в этом вопросе проявили бездеятельность. Если у нас здесь не было выборов, то Президент, это в его полномочиях, должен был назначить главу ВЦА», — говорить голова ГО «Костянтинівська спілка «Інваліди Чорнобиля», один з ініціаторів подання  позову до суду Олександр Дерека. 

Активісти вже зверталися до Верховної Ради та Адміністрації Президента з проханням пояснити, яким чином місцева влада залишається керувати справами у місті, якщо її повноваження давно вичерпали свій термін. У відповідь, каже, Олександр Дерека, отримали чергові відписки.

«Мы указывали, что сроки полномочий истекли и самих полномочий быть не должно. Но, как обачно, получили отписку со ссылкой на закон «О местном самоуправлении», где тоже сказано, что сроки полномочий определяются Конституцией. Т.е. в этом вопросе другого мнения быть не может», — говорить Олександр Дерека.

Ще один з позивачів у справі — Павло Руденко. Він вважає, що місцеві чиновники узурпували владу і не хочуть з нею розставатися. Не вірить Павло Іванович і суддівській системі в цілому:

«Дело в том, что нынешние суды плевать хотели на Конституцию, на законы. Они принимают такое решение, каное им скажут сверху».

sudove_zasidannya_0.jpg

Судове засідання / «Громадське радіо»
Судове засідання
«Громадське радіо»

Вже у залі суду стало відомо, що мера Сергія Давидова на засіданні не буде, він написав листа з проханням вести справу без нього. А від імені другого відповідача — Костянтинівської міської ради — була присутньою керівник юридичної служби виконкому Анастасія Боєва. Справу по суті вона вважає необґрунтованою:

«З урахуванням вимог закону я вважаю цей позов необґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню», — сказала юрист Боєва.

Більше пояснень вона не надала. А ось активісти наполягають на особистій присутності мера і секретаря міської ради Юрія Разумного у залі суду. Це уточнення судля Олена Каліуш взяла до уваги і призначила наступне засідання на 22 лютого.

Нагадаємо, що відповідною постановою ЦВК торік восени вибори до органів місцевої влади у Костянтинівці та деяких інших населених пунктах Донеччини не проводилися. 

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+