Слухати

Служба ветеранів АТО закликає не збирати пластмасові кришечки на протези

03 лютого 2016 - 13:17
Також служба запевняє, що в Україні всі бійці, які під час бойових дій втратили кінцівки, протезуються безкоштовно за державні кошти
Служба ветеранів АТО закликає не збирати пластмасові кришечки на протези / Новини на Громадському радіо

В уряді України закликають людей не брати участі в акціях зі збору пластмасових кришечок, які начебто йдуть на виготовлення протезів пораненим солдатам, бо протези з них не виготовляють. 

Про це йдеться на сайті Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО

«Мабуть, організатори акції чогось не розуміють. Але експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Було б краще, якщо б гроші від переробки цих кришечок спрямовувались на допомогу конкретним постраждалим бійцям, але не у вигляді пластмасових протезів», — сказано у повідомленні .

original-1 438 257 288.jpg

Кришечки на протези / Відомості
Кришечки на протези
Відомості

У Службі пояснили, що пластик, з яких зроблено кришечки, не достатньо міцний, щоб робити з нього протези. Їх виготовляють з металу і карбонових матеріалів. 

«Напевне, організатори цих акцій не розуміють, що такі флешмоби можуть зашкодити не лише фізичному здоров’ю учасника АТО (травми, зумовлені пошкодженням виробу), а й спровокувати нові психологічні травми», — додають у Службі. — Встановлений нашому герою – це високотехнологічний сучасний пристрій, а збираючи пластикові кришечки, громадяни допомагають переробним підприємствам безкоштовно отримувати сировину».

Також Служба запевняє, що в Україні всі бійці, які під час бойових дій втратили кінцівки, протезуються безкоштовно на гроші, які виділяються державою.

«Протезування постраждалих учасників АТО фінансується державою. Гроші на програму передбачені також і на наступний рік», — інформує відомство. 

Розмір грошової допомоги на протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном не може перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наразі це складає 1 096 200 грн., а в окремих випадках цей розмір може бути збільшений, але не більше ніж у два рази. 

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що волонтери збирають пластик на протези для воїнів АТО

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+