Слухати

Зазвичай легше щось знищити ніж відновити, — Ян Томбінський / Новини на Громадському радіо

Зазвичай легше щось знищити ніж відновити, — Ян Томбінський

03 лютого 2016 - 17:16
Представники ЄС та ОБСЄ запевнили, що роблять все можливе для врегулювання ситуації в Україні, працюючи в дуже небезпечних умовах

img_6596.jpg

Голова СММ Ертурул Апакан / Громадське радіо
Голова СММ Ертурул Апакан
Громадське радіо

Про це зокрема заявив Голова СММ Ертурул Апакан в Києві 3 лютого на церемонії передачі 20 броньованих автомобілів, що їх місія отримала, як частину підтримки від Європейського Союзу.

Апакан зауважив, що незважаючи на те, що автопарк СММ наразі збільшився до 188 броньованих автомобілів, цього все ж недостатньо, адже місія планує продовжити та розширити свою присутність в Україні. Патруль СММ зазвичай складається з 5-8 осіб у двох автомобілях, щодня 60-90 патрулів працюють в Україні. Довжина лінії зіткнення становить 487 км, тому для патрулювання тільки цієї лінії потрібно 160-200 патрулів, сказав Ертурул Апакан. 

«Місія ОБСЄ присутня на Сході України з самого початку. Вона працювала в Донецьку та Луганську у часи важких обстрілів, у важких та небезпечних умовах. Це міжнародна команда, яка робить дуже важку роботу кожен день, пересуваючись з місця на місце по великій території, й кожен автомобіль працює тільки 8 годин на день».

Голова СММ ОБСЄ в Україні також додав, що якщо ситуація з безпекою покращиться, у місії розглянуть питання ночного патрулювання, адже саме в темну пору доби відбувається більшість збройних провокацій.

img_6588.jpg

Ян Томбінський / Громадське радіо
Ян Томбінський
Громадське радіо

У свою чергу Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що ЄС робить усе можливе для того, щоб допомогти Україні:

«ЄС підтримує й підтримуватиме територіальну цілісність України, й саме тому ЄС запровадив й продовжує санкції проти Росії через порушення цією країною фундаментальних принципів міжнародного права. Як ви мали помітити, керівництво ЄС та України прийшли до чіткого розуміння, що немає військового вирішення поточної ситуації. Ми маємо шукати політичні інструменти для того, щоб нормалізувати ситуацію в Україні та повернути їй контроль над її територіями», — зазначив Голова представництва ЄС в Україні.

Ян Томбінський сказав, що не проходить жодного дня, щоб керівники європейських країн не обговорювали це питання між собою та з українськими та російськими лідерами

«Зазвичай легше щось знищити ніж відновити. Потрібен час», — сказав він.

У 2015 році ЄС виділив для СММ 24 броньовані автомобілі. Наразі автопарк СММ складає 188 броньованих та 132 неброньованих транспортних засобів, що використовуються по всій Україні.

Передані 3 лютого авто загальною вартістю приблизно 685 тис. євро раніше використовувались Поліцейською місією ЄС в Афганістані. Вони повністю броньовані й мають захист проти калібрів 7.62 та 5.56 мм. У найближчі дні автомобілі будуть направлені для використання командами на сході країни.

Марія Зав’ялова спеціально для «Громадського радіо»

img_6604.jpg

Mercedes G 320 CDI  / Громадське радіо
Mercedes G 320 CDI
Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+