Слухати

Бажаючих служити за контрактом на Донеччині стало більше / Новини на Громадському радіо

Бажаючих служити за контрактом на Донеччині стало більше

04 лютого 2016 - 17:04
За даними Костянтинівського військомату, відколи держава збільшили платню за службу в ЗСУ, кількість бажаючих служити на Донеччині зросла у кілька разів

vladyslav_tkachov.jpg

Владислав Ткачов / «Громадське радіо»
Владислав Ткачов
«Громадське радіо»

Щодня до Костянтинівського об’єднаного військового комісаріату приходять люди — це як мобілізовані, що бажають перейти на контрактну службу, так і цивільні, які прагнуть потрапити до армії. Багатьох стимулює платня.

«За эти два неполных месяца мы столько набрали кандидатов, сколько за весь прошлый год. Очень много идет людей, которые военнослужащие и сейчас служат по мобилизации, они переходять на контрактную службу, так как хотят продлить именно у себя в части, а не вернуться и потом призваться в новую часть. Еще идут гражданские лица, потому что зарплата 7000 гривень и выше для Константиновки это значительная сумма», — говорить заступник військового комісара Костянтинівки Владислав Ткачов.

З-поміж охочих багато і жінок. Зазвичай їх беруть до батальйонів кухарками, документознавицями або медиками. Підписувати контракт до військкомату прийшла Дар’я Кашина. 21-річна молода мама каже: вона вирішила піти до лав Збройних Сил України ще восени, тоді навіть іншою була платня. Для неї не це головне. Жінка вже пройшла медичну комісію і невдовзі піде служити до 90-го окремого аеромобільного батальону.

darya_kashyna.jpg

Дар’я Кашина / «Громадське радіо»
Дар’я Кашина
«Громадське радіо»

«Решила сама пойти на контракт по собственному желанию, чтобы выгнать тех, кто мне неприятен здесь. Как в Донецке там воюют, не хочу, чтобы они здесь находились, оставили нашу страну в покое и все у нас было хорошо. Была в декрете, сейчас ребенку 4 года, сама воспитываю, поэтому иду, чтобы у ребенка было нормальное будущее. Как только сказали, что есть возможность пойти, я сразу согласилась, уже обошла медкомиссию, подписываю контракт, остались последние штрихи», — каже Дар’я.

Керівництво військкомату наголошує: контрактник сам обирає, де йому служити. Більшість прагне потрапити до батальйонів, що дислокуються поблизу.

«По закону это гражданин Украины, несудимый, состояние здоровья, пригодность к воинской службе, дальше психологи с ними работают и, конечно, желание служить. Если он служит вовремя АТО и переходит на контракт, то минимальный контракт — 6 месяцев, год или до окончания особого периода», — зазначає підполковник Ткачов.

У випадку оголошення 7 хвилі мобілізації військові прогнозують, що наберуть контрактників з числа 1 та 2 хвиль, бійців, що вже мають досвід служби і побували в зоні АТО.

Нагадаємо, військовим в Україні підняли зарплатню. Військовослужбовець за контрактом отримуватиме 7 тисяч гривень, командир бригади — 14 тисяч, командир батальйону 12 тисяч, командир роти — 10, взводу — 9 тисяч гривень.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+