Слухати

«Навіть тимчасове закриття хоч одного КПВВ матиме серйозні наслідки», — ООН

04 лютого 2016 - 09:42 75
В Організації об'єднаних націй закликали обидві сторони конфлікту забезпечити людям безпечний перетин лінії розмежування

В основному перетинають лінію розмежування громадяни України, літні люди та представники вразливих груп населення. Це вони роблять для того, щоб купити медикаменти, їжу, отримати пенсію або щоб побачити своїх родичів, зазначають у представництві ООН в Україні.

«Навіть тимчасове закриття одного або декількох контрольно-пропускних пунктів матиме серйозні наслідки для цих людей. Недавнє рішення Уряду України закрити з 3 лютого 2016 року контрольно-пропускний пункт «Зайцеве» в Донецькій області та, можливо, інші пункти пропуску, викликає серйозну стурбованість»,  — йдеться у зверненні.

«Закриття контрольно-пропускних пунктів має безпосередній вплив на життя людей, збільшуючи труднощі і гуманітарні потреби. У разі загострення конфлікту цивільні особи можуть опинитися у небезпечних районах, залишившись віч на віч з насильством, ризиком вибуху мін та боєприпасів. Ми закликаємо Уряд не закривати контрольно-пропускні пункти», — сказав Ніл Вокер, Координатор з гуманітарних питань в Україні.

Міжнародне гуманітарне право передбачає, у випадку закриття певного транспортного коридору, необхідно дослідити всі можливі альтернативи і відкрити нові безпечні коридори з метою забезпечення вільного руху цивільних осіб, особливо з територій, де проходять активні бойові дії. Цей обов’язок зберігається, навіть якщо є певна занепокоєність щодо небезпеки, а обмеження свободи руху повинно бути пропорційним.

«Ми закликаємо всі сторони припинити вогонь, дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та забезпечити захист цивільного населення від небезпек, що виникають в результаті військових операцій. Свобода пересування цивільних осіб надзвичайно важлива, як і доступ всіх гуманітарних працівників до людей, що потребують їх допомоги», — сказала Барбара Манзі, голова Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні.

Нагадаємо, відучора, 3 лютого роботу КПВВ «Зайцеве» призупинено через обстріли на невизначений термін. Поновити його роботу обіцяють після стабілізації обстановки на лінії розмежування.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+