Слухати

Рік після битви за Дебальцеве: звіт Генштабу та суди за дезертирство

04 лютого 2016 - 18:43
У звіті Генштабу відтворюється хронологія бойових дій з 27 січня до 18 лютого 2015 року, у результаті яких сили АТО втратили контроль над Дебальцевим та ще кількома населеними пунктами Донбасу
Рік після битви за Дебальцеве: звіт Генштабу та суди за дезертирство / Новини на Громадському радіо

Через рік після подій навколо Дебальцевого Міноборони опублікувало аналіз Генерального штабу ЗСУ щодо бойових дій на Дебальцівському плацдармі з 27 січня до 18 лютого 2015 року.

За інформацією Генштабу, з 2678 осіб, які підлягали відведенню, було виведено 2629 осіб, з них 131 військовослужбовець був поранений. Під час виведення втрати склали 49 осіб, зокрема 19 осіб загинули, 17 — потрапили у полон, 13 — зникли безвісти.

Було виведено понад 810 одиниць озброєння та військової техніки, що склало більш ніж половину від загальної кількості ОВТ, яке знаходилося в районі Дебальцевого у період з жовтня 2014 до лютого 2015 рр. З них понад 50% — це бойова техніка, решта — спеціальна та автомобільна техніка.

Під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 — взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовця ЗСУ

Значними були втрати українських військ в озброєні. Біля 30% техніки було знищено бойовиками або виведено з ладу силами українських підрозділів.

«В ході їх проведення наші війська виконали усі визначені стратегічні завдання та з мінімальними втратами були виведені з-під ударів противника у нові райони, зайняли вигідне оперативне положення. Просування противника вглиб території України було зупинено. Попри відступ з Донецького аеропорту та м. Дебальцеве, сили АТО й досі продовжують тримати ці території під вогневим контролем», — вважає Генштаб. 

Серед причин відступу у Генштабі називають переважну кількість техніки та сил незаконних збройних формувань, яких підсилювали регулярні війська Російської Федерації, особливості місцевості та протяжність лінії зіткнення, а також недостатність ресурсів в сил АТО.

«Кількість сил і засобів Національної гвардії та МВС не забезпечували повний контроль безпосередньо за Дебальцевим. У місті практично безперешкодно діяли диверсійно-розвідувальні групи та окремі мінометні секції противника. Частина населення міста підтримувала незаконні збройні формування. За їх допомогою бойовики отримували повну та детальну інформацію про наші війська та вогневі позиції практично в режимі реального часу. Сил і засобів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ для проведення контррозвідувальних та фільтраційних заходів було недостатньо», — йдеться в аналізі Генштабу.

Також зазначається, що щільний артилерійський вогонь та психологічний вплив з боку бойовиків призводив до деморалізації особового складу, порушення наказів та дезертирства.

Генштаб вважає: відступ сил АТО був спланованим, а головними висновками операції зазначає зрив планів бойовиків оточити та знищити українські сили в районі Дебальцевого; утримання бар’єрного рубіжа по річці Луганка і закріплення на плацдармі Луганське — Троїцьке — Попасна; виведення підрозділів з-під ударів противника з мінімальними втратами особового складу. У штабі також зазначають, що втрати, понесені НЗФ, змусили їх відмовитися від подальших наступальних дій.

У той же час, військовослужбовці 51-ї бригади та командир підрозділу 25-го мотопіхотного батальйону, яких наразі судять за дезертирство, стверджують, що рятували своє життя та життя людей, яких командування лишило напризволяще. 

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, Генштаб оприлюднив звіт бойових дій на Донбасі взимку 20142015 років.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+