Слухати

У Львові перепоховали останки більше 500 жертв СРСР

04 лютого 2016 - 19:16
Загалом за два роки пошукових робіт ексгумували останки 511 людей, 67 з них належать маленьким дітям. Вчені припускають, що знайшли, ймовірно, кладовище НКВС
У Львові перепоховали останки більше 500 жертв СРСР / Новини на Громадському радіо

3 лютого у Львові на Личаківському цвинтарі перепоховали останки людей — жертв репресій. Їх виявили на території колишньої пересильної тюрми під час будівництва музею «Територія Терору» на просп. Чорновола, а також за адресою 6-й Топольний провулок, де, за припущеннями істориків, було спецкладовище НКВС, передає zaxid.net.

Розкопки розпочались 2014 року, коли один з власників ділянки на 6-му Топольному провулку під час будівництва виявив людські кістки. Тоді там і виявили масове захоронення. Припускають, там ховали людей, які помирали в пересильній тюрмі №25. Останки понад 50 людей виявили і на території самої тюрми.

bez_imeni_12.png

Фото з відео про перепоховання / ZIK
Фото з відео про перепоховання
ZIK

Загалом за два роки пошукових робіт ексгумували останки 511 людей, 67 з них належать маленьким дітям.

Як показали дослідження антропологів, кістки належать або новонародженим, або дітям, які померли ненародженими. Припускають, ув’язнених жінок навмисне стимулювали, щоб вагітність не заважала їм працювати в таборах.

Також науковці дослідили, що жертви страждали через недоїдання.

Пошукові роботи на території спецкладовища продовжать вже цього року. Також дослідники спробують з’ясувати імена похованих людей.

«Потрібно знайти тюремні та лікарняні книги, тому що більшість загиблих — це власне в’язні, які вмирали в лікарняній тюрмі і були перепоховані», — зазначив директор комунального підприємства «Доля» Святослав Шеремета.

У 1944-1955 роках через львівську пересильну тюрму перейшло понад 500 тис. людей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+