Слухати

Влітку 2014-го «Айдар» не міг забрати поранену Савченко, бо не мав бронетехніки

04 лютого 2016 - 15:31
Станом на червень 2014 року батальйон «Айдар» тільки формувався, тому не мав ні бронетехніки, ні навіть зброї на кожного бійця
Влітку 2014-го «Айдар» не міг забрати поранену Савченко, бо не мав бронетехніки / Новини на Громадському радіо

Сьогодні, 4 лютого, у Донецькому міському суді, де проходить засідання по справі Надії Савченко, адвокат Ілля Новиков зачитав протокол допиту українського військовослужбовця Олександра Гадзіковского, який знаходився у полоні разом із льотчицею. Про це повідомляє Медіазона

Боєць Гадзіковский розповів, що 17 червня 2014 року близько 10-ї ранку Надія Савченко подзвонила своїй сестрі Вірі та повідомила, що знаходиться між блокпостом Весела Гора і гольф-клубом (район Стукалової Балки недалеко біля Луганська, де льотчицю пізніше взяли в полон) з пораненими солдатами, і попросила забрати їх. Однак, за словами Гадзіковского, на озброєнні батальйону була стрілецька зброя, бронетехніки та артилерії у «Айдара» не було.

Після чого він і інший військовослужбовець Тарас Синяговський поїхали до Надії на легковій машині сестри Савченко Віри. Але бійці проїхали місце, де знаходилася льотчиця з пораненими бійцями, і потрапили в полон до бойовиків, де пізніше зустріли і саму Надію. 

fbc024ee9cfd6f9da59f9755f9cf6c11.jpg

Частина допиту бійця «Айдару» / Медіазона
Частина допиту бійця «Айдару»
Медіазона

За його словами, Надія Савченко приєдналася до батальйону на початку червня 2014-го, але не була призначена на будь-яку посаду. Вона давала військовослужбовцям поради, будучи офіцером ЗСУ, але наказів не віддавала.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+