Слухати

До України забрали 18 засуджених з території «ДНР»

05 лютого 2016 - 16:54
Омбудсмен Валерія Лутковська разом зі співробітниками СБУ і державної пенітенціарної служби України забрали 18 засуджених з тимчасово непідконтрольної території Донеччини
До України забрали 18 засуджених з території «ДНР» / Новини на Громадському радіо

Тепер ці люди відбуватимуть покарання в тюрмах на підконтрольній українській владі територіях. Про це повідомила уповноважена президента України з питань мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

«Це особи, які здійснили важкі злочини, за вироками українських судів отримали великі терміни ув’язнення (є і ті, хто отримав довічне ув’язнення), ще до початку конфлікту на Донбасі», — написала вона. 

Вона зазначила, що сьогодні на тимчасово непідконтрольних територіях залишається близько 10 тисяч тих, хто відбуває покарання за вироками українських судів. 

Майже тисяча з них хотіла б відбувати залишок покарання в Україні. За словами Ірини Геращенко, є список, у якому близько 300 осіб, чиї рідні звернулися до уповноваженого з прав людини Валерії Лутковськоі, пенітенціарної служби чи мінської гуманітарної групи з проханням сприяти в такому переміщенні.

«Список тих, кого передають українській стороні, формує інша сторона, а обмундсмен та пенітенціарники забирають тих, кого бойовики згодні передати. Як правило, це особи, що мають великий термін ув’язнення і відбувають покарання за дуже важкі злочини», — додала вона.

Також Ірина Геращенко повідомила, що новин про можливу дату звільнення заручників на сьогодні немає. У списку заручників значаться 140 осіб. Місцезнаходження деяких із них ще встановлюється. 

«Тема звільнення буде однією із пріоритетних наступного тижня під час зустрічі міністрів закордонних справ у нормандському форматі у Німеччині», — сказала Ірина Геращенко.

 

 

Сьогодні обмундсмен В. Лутковська разом зі співробітниками СБУ і державноі пенітенціарноі служби Украіни забрали 18 засу…

Опубликовано Iryna Gerashchenko 5 февраля 2016 г.

 

Нагадаємо, сьогодні, у «ДНР» заявили, що готові видати Україні 18 ув’язнених, які написали заяви з проханням дозволити їм відбувати покарання і Україні.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+