Слухати

Facebook встановив теорію про 3,57 рукостискань і вирахував кожний акаунт

05 лютого 2016 - 16:44
Тепер за допомогою спеціального сервісу можна дізнатися, наскільки ви соціально активні, та порівняти свої результати з іншими користувачами
Facebook встановив теорію про 3,57 рукостискань і вирахував кожний акаунт / Новини на Громадському радіо

Компанія встановила, що в середньому кожен користувач Facebook знає будь-якого іншого через трьох з половиною спільних знайомих. Крім того, користувачам пропонують за допомогою спеціального сервісу перевірити свій показник і порівняти його із загальносвітовим.

Аналітики соцмережі перевірили теорію шести рукостискань, згідно з якою кожен житель планети знає кожного іншого всього через п’ятьох спільних знайомих. За даними Facebook, серед користувачів соцмережі цей показник зараз дорівнює 3,57. Тобто кожен з 1,6 млрд акаунтів знайомий з будь-якою іншою людиною всього через три з половиною рукостискання.  

12 624 123_1 704 378 963 114 167_831 012 960_n.png

Графік показників розриву (відокремлення від спільноти) / Facebook
Графік показників розриву (відокремлення від спільноти)
Facebook

Facebook тепер має спеціальний сервіс, який дозволяє оцінити ваш власний показник «відокремленності від інших користувачів». Всі, у кого він менший, ніж три з половиною, можуть вважатися соціально активними. У Марка Цукерберга — 3,17. У виконавчої директорки Facebook та письменниці Шеріл Сендберг — рекордні 2,92 (чим менший коефіцієнт, тим більше зв’язків має акаунт).  

Теорія шести рукостискань була висунута 1969 року американськими психологами Стенлі Мілґремом та Джеффрі Треверсом. Запропонована ними гіпотеза полягала в тому, що кожна людина опосередковано знайома з будь-яким іншим жителем планети через недовгий ланцюжок спільних знайомих. У середньому цей ланцюжок складається з шести людей.

Мілґрем спирався на дані експерименту у двох американських містах. Мешканцям одного міста було роздано 300 конвертів, які треба було передати певній людині, яка жила в іншому місті. Конверти можна було передавати тільки через своїх знайомих і родичів. До бостонського адресата дійшло 60 конвертів. Зробивши підрахунки, Мілґрем визначив, що в середньому кожний конверт пройшов через шість чоловік. Так і народилася теорія «шести рукостискань».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+