Слухати

На Закарпатті землю, виділену АТО-шникам, продали іншим особам

07 лютого 2016 - 19:22
Аферу виявили після того, як учасники АТО, котрим виділили землю, з’ясували, що ділянки вже продані іншим людям і прийшли скаржитися до обласної держадміністрації
На Закарпатті землю, виділену АТО-шникам, продали іншим особам / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє голова Закарпатської облдержадміінстрації Геннадій Москаль на своєму сайті.

За його словами, оскільки земля знаходиться поза межами населених пунктів, її виділили не міські чи сільські ради, а управління Держгеокадастру. Коли учасники АТО прийшли оформляти документи, то виявили, що ділянки продані іншим особам. Причому, за дуже дивною схемою.

«Аферисти купили фруктові дерева, які ростуть на ділянці, а потім подали в Держгеокадастр документи, що хочуть приватизувати землю під цими деревами, які виступають об’єктами нерухомості! І Держгеокадастр дійсно визнає дерева об’єктами нерухомості, продає землю і вносить про це відомості в єдиний земельний кадастр. Це повний абсурд, але так зроблено», — зазначає Геннадій Москаль.

Працівник Держгеокадастру, який провів цю операцію, зараз на лікарняному, але його немає ні в лікарні, ні дома.

Люди звертаються по допомогу в ОДА. Але, зазначає Геннадій Москаль, він у цій ситуації безсилий:

«Я цілком поділяю їхнє обурення, але вплинути безпосередньо на Держгеокадастр не можу, оскільки він напряму підпорядковується Києву. Тепер треба звертатися в правоохоронні органи, відкривати кримінальні провадження, скасовувати відомості в земельному кадастрі через суд і т.д., що займе купу часу… Причому це далеко не єдина афера із землею на Закарпатті. За такою ж схемою приватизували величезні виноградники у Виноградівському районі, визнавши об’єктами нерухомості виноградні кущі», — говорить він.

На думку Геннадія Москаля, «афери із землею — яскравий приклад того, що ніякої децентралізації, про яку стільки говорять останнім часом, немає».

Він пояснює, раніше в областях були управління земельних ресурсів ОДА, які виділяли землю поза межами населених пунктів. Обласна рада приймала рішення, а ОДА оформляла документи. Однак при Януковичі земельні ресурси жорстко централізували — віддали у підпорядкування Києву, який не бачить, що коїться у Воловецькому, Виноградівському чи якомусь іншому районі. І назад на місця віддавати повноваження не хочуть, резюмував голова Закарпатської облдержадміністрації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+