Слухати

На Закарпатті землю, виділену АТО-шникам, продали іншим особам

07 лютого 2016 - 19:22
Аферу виявили після того, як учасники АТО, котрим виділили землю, з’ясували, що ділянки вже продані іншим людям і прийшли скаржитися до обласної держадміністрації
Луганські чиновники незаконно здавали у оренду 700 га земельного запасу // atn.ua

Про це повідомляє голова Закарпатської облдержадміінстрації Геннадій Москаль на своєму сайті.

За його словами, оскільки земля знаходиться поза межами населених пунктів, її виділили не міські чи сільські ради, а управління Держгеокадастру. Коли учасники АТО прийшли оформляти документи, то виявили, що ділянки продані іншим особам. Причому, за дуже дивною схемою.

«Аферисти купили фруктові дерева, які ростуть на ділянці, а потім подали в Держгеокадастр документи, що хочуть приватизувати землю під цими деревами, які виступають об’єктами нерухомості! І Держгеокадастр дійсно визнає дерева об’єктами нерухомості, продає землю і вносить про це відомості в єдиний земельний кадастр. Це повний абсурд, але так зроблено», — зазначає Геннадій Москаль.

Працівник Держгеокадастру, який провів цю операцію, зараз на лікарняному, але його немає ні в лікарні, ні дома.

Люди звертаються по допомогу в ОДА. Але, зазначає Геннадій Москаль, він у цій ситуації безсилий:

«Я цілком поділяю їхнє обурення, але вплинути безпосередньо на Держгеокадастр не можу, оскільки він напряму підпорядковується Києву. Тепер треба звертатися в правоохоронні органи, відкривати кримінальні провадження, скасовувати відомості в земельному кадастрі через суд і т.д., що займе купу часу… Причому це далеко не єдина афера із землею на Закарпатті. За такою ж схемою приватизували величезні виноградники у Виноградівському районі, визнавши об’єктами нерухомості виноградні кущі», — говорить він.

На думку Геннадія Москаля, «афери із землею — яскравий приклад того, що ніякої децентралізації, про яку стільки говорять останнім часом, немає».

Він пояснює, раніше в областях були управління земельних ресурсів ОДА, які виділяли землю поза межами населених пунктів. Обласна рада приймала рішення, а ОДА оформляла документи. Однак при Януковичі земельні ресурси жорстко централізували — віддали у підпорядкування Києву, який не бачить, що коїться у Воловецькому, Виноградівському чи якомусь іншому районі. І назад на місця віддавати повноваження не хочуть, резюмував голова Закарпатської облдержадміністрації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+