Слухати

Прообразом будівлі ВР став Будинок учителя, де засідала Центральна Рада

07 лютого 2016 - 12:35
Будівля ВР була збудована в радянські часи, але прообразом споруди став будинок, де в часи революції знаходилася Центральна Рада, що приймала закон про державну українську мову, та Директорія УНР
Прообразом будівлі ВР став Будинок учителя, де засідала Центральна Рада / Новини на Громадському радіо

Будинок українського парламенту був збудований в 1936-39 роках за проектом київського архітектора Володимира Заболотного. Хоча будувався він в радянські часи, але прообразом споруди став сучасний Будинок учителя, де в часи революції засідала Центральна Рада. Так уособлена в будівлі Верховної Ради традиція українського парламентаризму передалася через століття, повідомляється на пабліку Верховної ради України в соцмережі.

12 644 736_1 118 804 181 477 453_2 918 486 840 121 925 340_n.jpg

Педагогічний музей (нині Будинок учителя) /
Педагогічний музей (нині Будинок учителя)

Після Лютневої революції музей був ліквідований, а у його будівлі розміщувалися Українська Центральна Рада (19171918) і Директорія УНР (19181919). У будівлі музею відбувалися урочистості з нагоди відкриття різних освітніх установ, було засновано Педагогічну академію — передвісника Академії педагогічних наук України.

У цьому приміщенні було проведено перші два з’їзди вчителів України (весна та осінь 1917 року). Головними питаннями на з’їздах були українізація освіти, створення нових підручників з історії та географії України, української мови; питання розробки нових програм. Центральна Рада ухвалила закон, за яким державною мовою було оголошено українську, й поставила питання про підготовку вчителів до викладання українською мовою.

Цікаво, що Володимир Заболотний у 1941 році отримав Сталінську премію. 

 

Невеличкий екскурс в історію.Будинок українського парламенту був збудований в 1936-39 роках за проектом київського архі…

Опубліковано Верховна Рада України 6 лютого 2016 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+