Слухати

В «ДНР» заявляють, що українські полонені можуть бути розстріляні

07 лютого 2016 - 10:24
Кримінальний кодекс невизнаної «ДНР» був розроблений на основі КК Української радянської соціалістичної республіки 1961 року. Там є вища міра покарання — розстріл
В «ДНР» заявляють, що українські полонені можуть бути розстріляні / Новини на Громадському радіо

Взяті в полон українські військові можуть бути розстріляні. Таку заяву зробила Дар’я Морозова, яка називає себе «уповноваженою з прав людини» так званої «ДНР», пише «Новая газета».

За словами Морозової, Кримінальний кодекс невизнаної «ДНР» був розроблений на основі КК Української радянської соціалістичної республіки 1961 року. Там є вища міра покарання — розстріл.

Крім того, стверджує вона, все ті люди, які знаходяться в полоні у так званій «ДНР» — засуджені. Тобто на кожного з них заведено кримінальну справу, і вони понесуть покарання.

«Як заявляє Україна, в Мінських угодах прописаний пункт: відпустити всіх незаконно утримуваних і заручників. У нас немає незаконно утримуваних, і у нас немає заручників. У нас все вже під слідством. Українська сторона востаннє подала список на 133 людини. Нібито, за їхньою інформацією, вони знаходяться у нас. Але я з усією впевненістю можу заявити, що у нас цих людей немає, у нас їх всього до трьох десятків залишилося. Цивільних полонених у нас немає. У нас все військовополонені, були взяті в бою. За ним по всьому є доказова база, що вони дійсно вбивали, з їхньої вини гинули мирні жителі. Ті, хто був винен, звичайні мобілізовані: водії, медбрат, і ті, в чиїх діях не було знайдено складу злочину, давно вже все обміняні», — зазначила вона.

Також Дар’я Морозова стверджує, що українська сторона не хоче видавати їм громадян так званої «ДНР». Їх вона нарахувала близько півтори тисячі осіб.

«Що стосується Мінських переговорів. Перший список я подавала приблизно на 1490 осіб. Ми точно знали, що всі ці люди перебувають в СІЗО на території України, за всіма ними порушено кримінальні справи. На даний момент в цьому списку 1204 людини. Україна відповіла, що про перебування 465 осіб їм відомо, а ось про порядок 800 чоловік вони нібито й гадки не мають, де ті перебувають», — додала вона. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+