Слухати

«Ні іммігрантам!» — польські націоналісти провели акцію у Варшаві

08 лютого 2016 - 07:00
У суботу на історичній Замковій площі у Варшаві зібралося навколо тисячи енергійно налаштованих польських нацоналістів, які протестували проти імміграції іноземців до Польщі
«Ні іммігрантам!» — польські націоналісти провели акцію у Варшаві / Новини на Громадському радіо

polyaky_proty_immigrantiv_0.jpg

Польські націоналісти на мітингу проти іммігрантів у Варшаві 6 лютого 2016 року / Кароль Лучка
Польські націоналісти на мітингу проти іммігрантів у Варшаві 6 лютого 2016 року
Кароль Лучка

Захід координувався з німецькою антиісламською організацією «Пегіда»: подібні маніфестації влаштували також націоналісти у Празі і у Дрездені. У Варшаві акцію організували партії «Національний рух» і «Кукіз-15», а також націоналістичний альянс «Всепольська молодь».

polyaky_proty_immigrantiv_andrushkevych.jpg

Лідер «Всепольскої молоді» Адам Андрушкевіч: Слава Великій Польщі! / Кароль Лучка
Лідер «Всепольскої молоді» Адам Андрушкевіч: Слава Великій Польщі!
Кароль Лучка

Найбільшою групою іммігрантів у Польщі залишаються українці. Однак увага спікерів зосередилась на сирійцях, яких у Польщі лише кілька тисяч. При тому досі не помічено добровільного прибуття до країни будь-яких біженців з Близького Сходу, так як це протягом останнього року відбувається у Німеччині.

Голова «Національного руху» Роберт Вінницький на заході висловив думку, що нинішню ситуацію взагалі не можна називати кризою біженців:

«Нас хочуть переконати, що ці групи, це якісь біженці. Але ми рішучо скажемо ні! Бо це заграбники!».

В свою чергу, лідер «Всепольскої молоді» Адам Андрушкевіч стерджував, що іммігранти взагалі не мають права приїждати до Європи:

polyaky_proty_immigrantiv_2_ryshchuk.jpg

Діана Ришчук підтримує гасла польських націоналістів / Кароль Лучка
Діана Ришчук підтримує гасла польських націоналістів
Кароль Лучка

«Це не жінки і діти тікають, це молоді чоловіки, які мають боротися за свою країну, а не тікати як щури. Наші діди ж боролися за свою батьківщину! І ми так само будемо боротися за те, щоб ісламісти не панували на вулицях. Ми захистимо своїх жінок, бо ми є поляками! Слава Великій Польщі!».

На мітингу переважали молоді чоловіки, частина яких була із закритими обличчями, попри те, що під час вуличних заходів це у Польщі заборонено. Однак далеко не всі виявились простими «скінхедами». На маніфестацію прийшла наприклад Діана Ришчук, молода дівчина зі східньої Польщі, яка вчиться у Варшаві:

«Ми є поляками і не хочемо іммігрантів у Польщі. Я шаную тільки тих, хто шанують нашу культуру. Щодо українців, які зараз у Польщі, то для тих чесних, які хочуть працювати, є місце. Але є теж ті, хто ходять по вулицям з бандерівськими прапорами і кричать «слава УПА!». У мене у Томашові Любельському таке раз відбулось. І таким українцям треба заборонити в’їзд до Польщі», — вважає вона.

12 714 122_1 021 164 517 955 933_1 336 150 609_n_1.jpg

Ян Бодаковський: Я проти ісламських іммігрантів / Кароль Лучка
Ян Бодаковський: Я проти ісламських іммігрантів
Кароль Лучка

З нею незгоден інший протестувальник Ян Бодаковський:

 «Я проти ісламських іммігрантів, яких називають біженцями, хоча вони взагалі ними не є. З білорусами чи українцями ніколи не буде проблем, бо вони христіяни і хочуть працювати. Звичайно нас ділить питання Бандери, але тут думаю дуже ефективна Росія, яка хоче всіх привчити до образу «українець-бандерівець», — вважає пан Ян.

Маніфестацію в певний момент перервали агресивно налаштовані футбольні фанати з польськими прапорами, які почали кидати петарди і запалювати спалахи. Водночас на мітингу пролунали найбрутальніші гасла. Зокрема, можна було почути відверту нецензурщину: «І вся Польща співає з нами, ви****** з біженцями!», «Польша ціла, тільки біла!» або навіть «Є*** араба».

Незважаючи на цей інцидент, ситуація залишилася доволі спокійною до кінця мітингу.

polyaky_proty_immigrantiv_fayera.jpg

Ультрас кидали фаєра і вигукували образливі гасла / Кароль Лучка
Ультрас кидали фаєра і вигукували образливі гасла
Кароль Лучка

Один з ведучих формально зі сцени відхрестився від слів фанатів – за толерантне ставлення до розпалювання міжнаціональної ворожнечі на маніфестаціях у Польщі їхній організатор може бути оштрафованим – починаючи однак співати формально дозволене «Заміст приймати джихадістів, розбомбимо терористів!». Незабаром після цього, маніфестацію офіційно закінчили.

polyaky_proty_immigrantiv_3.jpg

Польські націоналісти на акції проти іммігрантів 6 лютого 2016 року у Варшаві / Кароль Лучка
Польські націоналісти на акції проти іммігрантів 6 лютого 2016 року у Варшаві
Кароль Лучка

Польський уряд продовжує відмовлятися від прийняття будь-якої кількості біженців з країн Близького сходу, попри прохання Єворпейської комісії поділити останніх між країнами-членами ЄС. Однак, польські націоналісти вважають, що уряд замало рішучий у цьому питанні: на їхню думку, проти усіх біженців має бути запроваджена пряма заборона на в’їзд до Польщі.

Кароль Лучка, з Варшави, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+