Слухати

Севастопольські таксисти вимушені їздити нелегально

08 лютого 2016 - 13:29
У Севастополі існує проблема з легалізацією маршрутних таксі. Про це повідомила голова Союзу таксі Севастополя Алла Лазарєва
Севастопольські таксисти вимушені їздити нелегально / Новини на Громадському радіо

Дві тисячі севастопольських перевізників вийшли з українського правового поля, проте так і не ввійшли у російське. 

Така ситуація склалася через те, що місцеві депутати не ухвалили законопроект про таксі. Він перебуває на розгляді міської ради з 2014 року. Відсутність закону дає право чиновникам не видавати дозвіл на перевезення. Окрім того, водії не можуть отримати поліс обов’язкового страхування.

За словами експерта, натомість страхові компанії пропонують купити страховий поліси, які не стосуються діяльності таксистів.

«Або ще гірше – вони пропонують зробити простий поліс, який по суті справи не гарантує людині у разі форс-мажорної ситуації, отримати якісь виплати», — каже Лазарєва.

Місцеві даївці, за словами Лазарєвої, поки закривають очі на нелегальних таксистів, а чиновники не проводять перевірку. Проте, як тільки вони перетинають межу міста, там їх зустрічають кримські інспектори. Мінімальний штраф, який отримує такий водій, — п’ять тисяч гривень. Окрім того, є стаття, яка дозволяє конфісковувати майно.

«І добре, на сьогодні поки конфіскують, скажімо так, маленьку частину майна. Це розпізнавальний ліхтар. Але, вибачте, ця стаття дає право конфіскувати і автомобіль, тому в недалекому майбутньому це може теж трапитися», — прогнозує голова Союзу таксистів.

За словами Лазарєвої, ця ситуація сприяє зростанню рівня криміналу.

«Ми відкрили ворота для входу в цей бізнес будь-якого криміналітету. Це дуже серйозна ситуація. І ті, які до цього ставляться поверхнево, не розуміють, що безконтрольне виконання цих підприємницьких обов’язків веде до того, що у нас підвищилися крадіжки, вбивства, грабежі», — резюмує Алла Лазарєва.

Є й інша проблема, севастопольські даївці, не штрафуючи таксистів, по суті не виконують своїх обов’язків. Тобто вони є правопорушниками. Також щороку через нелегальні перевезення місцевий бюджет втрачає понад пятьдесят мільйонів рублів.

Оскільки закон не затверджують, Союз таксі Севастополя запропонував Департаменту транспорту прийняти положення з надання дозволів. Чиновники, за словами Лазарєвой, пообіцяли видавати дозвільні документи вже у жовтні 2015 року, проте вони повернулися до ідеї закону.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+