Слухати

У мене все є, «підженіть» книгу про Незнайку, — лист від політв'язня Кольченка

08 лютого 2016 - 15:20
Анархіст Олександр Кольченко, незаконно засуджений на 10 років у Росії разом з кримським режисером Олегом Сенцовим, написав лист із Ростовського СІЗО
У мене все є, «підженіть» книгу про Незнайку, — лист від політв’язня Кольченка  / Новини на Громадському радіо

На своїй сторінці у Facebook його оприлюднила координатор сайту «РосУзник» Яна Гончарова, яка займається координацією листування з українськими та російськими політв’язнями, що відбувають покарання у РФ

«Громадське радіо» надає повний текст листа, перекладений українською мовою: 

«Привіт, дорога Яно!

Отримав цілу купу листів від тебе (зокрема вітальний лист від Порошенка і листівку від Наді (Савченко, ред)). Велике спасибі за термобілизну (підійшла за розміром, я одягаю її на прогулянки) і за турботу в цілому. У мене все є і всього вистачає, що я навіть не знаю, що буду відповідати на питання, в якому санаторію я відпочивав.

Вибач мене, будь ласка, що знову затягнув з відповіддю. Справа не у лінощах, чесно. Я кожного дня розкладаю перед собою на столі листи, які чекають на відповідь, і папір з ручкою — але, на жаль, жодні думки не приходять у голову. Не знаю, з чим це пов’язано: чи з відсутністю тут будь-яких подій, свіжих вражень, чи я тупію.

Зараз, як я вже писав у попередньому листі, читаю «Хліб і воля» Кропоткіна і збірку поезії Івана Франка. Також слухаю шкільний курс лекцій з хімії — заповнюю прогалини у знаннях. Кожного вечора дивимося новини по РБК (російський телеканал, ред) — обговорюємо те, що відбувається, прогнозуємо (наскільки взагалі у цьому непередбачуваному світі, який динамічно змінюється, можна що-небудь спрогнозувати — хіба що якісь тенденції).

Недавно переглянув фільм «Країна ОЗ» про сувору російську реальність десь у провінції з чорним гумором. Настільки чорним, що у деяких моментах стає шкода головну героїню.

Ти у мене запитувала про «одінцовських терористів». Їх історія у деякій мірі схожа на нашу (з Олегом Сенцовим, ред). Їх теж закрили на початку травня 2014 року, їм теж пред’явили підготовку терактів на 9 травня 2014 року, і так само, як і в нас (зі слів співрозмовника) — наспіх створене слідчими органами терористичне угрупування. Тільки ті хлопці родом із Дагестану і специфіка їх так званої групи відповідна (тобто приналежність до Правого Сектору їй не висунешь).

Дякую за розповідь про те, як у тебе пройшли передноворічні дні — мені було дуже цікаво. Передавай, будь ласка, привіти Олегу (Сенцову, ред.), Наді (Савченко, ред.) та Гені (Афанась’єву, ред.). І пиши, як у тебе справи.

Сумую за тобою і з нетерпінням чекаю твого наступного листа.

Велике спасибі за все. Міцно обіймаю тебе. Твій друг, Тундра.

P.S. Відповіді на всі інші листи відправлю трішки пізніше.

 19.01.2016

 

P.P.S. Не могла б ти мені «підігнати» книгу «Пригоди Незнайки на Місяці»? Заздалегідь дякую, незалежно від результату». 

12 670 842_1 094 122 530 619 224_6 049 341 885 225 353 174_n.jpg

Лист від Сашка Кольченка / Яна Гончарова
Лист від Сашка Кольченка
Яна Гончарова

12 705 748_1 094 122 510 619 226_8 680 481 593 540 873 398_n.jpg

Лист від Сашка Кольченка (продовження) / Яна Гончарова
Лист від Сашка Кольченка (продовження)
Яна Гончарова

 

Раніше «Громадське радіо» розповідало, як написати листа українським політв’язням в Росії. 

Як повідомлялося раніше, зараз триває етапування Олега Сенцова й Олександра Кольченка до колоній, де вони будуть відбувати покарання. Українського режисера везуть до Іркутська, а активіста Кольченка — до Челябинська. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+