Слухати

Адвокат водія BMW заявив, що по авто стріляли, навіть коли воно зупинилося

10 лютого 2016 - 09:47
За словами адвоката, водій авто зараз проходить по справі як свідок, він зізнався, що був не в тверезому стані, проте ніяких процедур і експертиз, за словами адвоката, над ним не проводили
Адвокат водія BMW заявив, що по авто стріляли, навіть коли воно зупинилося / Новини на Громадському радіо

Поліцейські, що переслідували порушників правил дорожнього руху на BMW вночі з 6 на 7 лютого 2015 року в Києві, продовжили стрілянину на поразку вже після того, як водій зупинив транспортний засіб, щоб здатися правоохоронцям. Про це розповів Станіслав Іваницький, адвокат 24-річного Ростислава Храпачевского, водія BMW, який тікав від поліції і потрапив під обстріл, пише «Независимое бюро новостей».

«В какой-то момент, когда они осознали, что по ним ведется стрельба, они остановили автомобиль, и сотрудники полиции продолжили прицельный огонь на поражение находящихся в нем людей», — заявив на камеру адвокат Іваницький.

За словами адвоката, водій авто зараз проходить по справі як свідок, він зізнався, що був не в тверезому стані, проте ніяких процедур і експертиз, за словами адвоката, над ним не проводили. Авдокат на відео також спростовує слова про те, що його підзахисний нібито «мажор».

Прес-секретар МВС Артем Шевченко зазначив, що поліція стримана у коментарях, тому що слідство веде прокуратура. Але він впевнений, що поліцейські мали право стріляти під час гонитви.

«Сам факт застосування зброї, як інструменту поліцейського заходу примусу є правомірним. Тобто ст. 46 ЗУ «Про національну поліцію» нам говорить, що застосування вогнепальної зброї є найжорсткішим поліцейським засобом примусом. І застосовується в тому числі зідно п.4 підпункту 7 для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров’ю людей та або поліцейського», — заявив Артем Шевченко.

У прокуратурі кажуть, що не можуть зараз сказати, хто з поліцейських зробив фатальний постріл.

«Для цього потрібно вилучити зброю, провести експертизу зброї і кулі, що потрапила в загиблого. Потім можна стверджувати, що саме ця людина скоїла постріл. На це потрібен час — в переслідуванні брало участь багато співробітників. Зараз ведеться слідство, аналізується відео з нагрудних камер і реєстраторів — записів досить багато », — заявила речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

7099c3fd29e1d144e22bfaff42_915e0790.jpg

Похорони загиблого 17-ого Михайла Медведєва в Боярці / Влад Абрамов / Вести
Похорони загиблого 17-ого Михайла Медведєва в Боярці
Влад Абрамов / Вести

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що внаслідок нічної погоні поліцейськими за водієм, що порушив права дорожнього руху, після стрілянини поліцейських, загинула одна людина. Прес-секретар МВС перелічив 7 порушень нічних гонщиків, один з яких загинув: це вживання водієм алкогольних напоїв; перевищення швидкості в межах міста в декілька разів (до 190 км/год); використання автомобіля в якості предмета вбивства (дві спроби наїзду на поліцейських); виїзд на полосу зустрічного руху (по бульвару Шевченко); проїзд на червоне світло (вул. Заболотного); невиконання законних вимог офіцерів поліції; знайдена у авто суха речовина, ймовірно, наркотична. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+