Слухати

Цього дня 206 років тому відкрили Одеський оперний театр

10 лютого 2016 - 16:06
Будівництво найстарішого оперного театру України тривало протягом 1804–1809 років. Його включили до списку найбільш незвичайних визначних пам'яток Східної Європи
Цього дня 206 років тому відкрили Одеський оперний театр / Новини на Громадському радіо

10 лютого 1810 року в Одесі відбулося урочисте відкриття Оперного театру. 

Він був збудований з ініціативи тодішнього градоначальника, видатного державного діяча герцога де Рішельє, якого одесити й донині називають Дюком. Тоді театр вміщував 800 глядачів, за прикладом старих італійських театрів, 17 лож розташовувалися на трьох ярусах, у партері було всього 44 крісла. Ще 700 глядачів спостерігали за постановками, стоячи в партері.

Першою виставою були одноактна опера Фреліха «Нове Сімейство» і водевіль «Утішена вдова» російської трупи Порфирія Фортунатова. Потім господарем театру стала оперно-драматична трупа князя Олександра Шаховського. Князь дав трупі своє ім’я, але її учасникам не дали волі — у трупі грали кріпаки, як і в оркестрі.

У ніч на 2 січня 1873 театр повністю згорів через загоряння газового ріжка, що висвітлює годинник в нічний час. У театрі ночували люди, але ніхто з них не постраждав. Під час Другої світової війни, як свідчить напис на меморіальній табличці, саме на балконі театру 10 квітня 1944 р. підняли прапор визволення міста від гітлерівських загарбників (також є відомості про те, що німці планували при відступі підірвати театр).

 31 серпня 2007 рік за указом Президента України Одеському академічному театру опери та балету присвоєно статус «Національного». 

До 120-річчя театру Національний банк випустив ювілейні монети. Журнал «Forbes» включив одеський театр в список найбільш незвичайних визначних пам’яток Східної Європи. 


За матеріалами Вікіпедії

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+