Слухати

Консул РФ назвав затримання російських військових з СЦКК спланованою провокацією

10 лютого 2016 - 16:35 395
Військові РФ, за інформацією консула, знаходяться на території Росії. В СБУ кажуть, що «підстав затримувати цих людей не було, адже вилученим документам іще не надали експертної оцінки»

Заяву голови СБУ Василя Грицака про те, що члени російської групи Спільного центру контролю та координації припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі співпрацюють з бандформуваннями так званих «ДНР/ЛНР» консул РФ Олексій Грубий називає провокацією. Про це він заявив у ексклюзивному коментарі «Громадському радіо». 

«Однозначно це було зроблено свідомо,  учора, напередодні нашого сьогоднішнього засідання (10 лютого відбулося чергове засідання у справі російьских військових Єрофєєва та Александрова, — ред.). Ми вважаємо, що це спланована провокація. Власників службових паспортів, які були спеціально запрошені українською стороною, піддали обшукам при виїзді з території України, при не зрозумілих для нас обставинах. Ви прекрасно знаєте, що в якості свідків мають бути викликані колишні співробітники СЦКК, а подібні заяви, на мій погляд, мають перед собою завдання скомпрометувати цей орган», — заявив Олексій Грубий.

При цьому він зазначив, що військові, за його інформацією, знаходяться на території РФ

«Є відчуття, що спільний центр українській стороні не потрібніший», — додав Грубий. 

Раніше з’явилася інформація, що російських військових з Спільного центру координації, яких звинувачували у співпраці з бойовиками,  відпустили. За словами голови СБУ Василя Грицака, підстав затримувати цих людей не було, адже вилученим документам іще не надали експертної оцінки, передає ТСН. Військовослужбовці входили до Спільного центру з контролю та координації, тобто мали би стежити за відведенням важкої зброї від лінії розмежування. Натомість, у них знайшли лекції, як користуватися «Градами», «Ураганами» та «Смерчами» та вести тактику бою. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+