Слухати

Суд подовжив арешт Єрофєєву та Олександрову, адвокат прийшов з черепом

10 лютого 2016 - 18:28 146
У Голосіївському районному суді Києва відбулося 15-те засідання у справі росіян Євгена Єрофєєва та Олександра Олександрова, яких звинувачують у тероризмі, веденні агресивної війни і контрабанді зброї

Під час засідання судді подовжили арешт Єрофєєву та Олександрову ще на два місяці — до 9 квітня 2016 року.

Крім того, на засіданні адвокат Олександра Олександрова Юрій Грабовський приніс макет черепа та макети куль. Він зацитував висновки судово-медичного експерта про те, що розмір рани на голові загиблого Пугачова — 0,5 см на 0,5 см. Грабовський продемонстрував, що цей отвір не міг утворитися від пулі калібром в 9 міліметрів.

cherep1.jpg

Макет черепу / Громадське радіо
Макет черепу
Громадське радіо

При затримані у Єрофєєва була гвинтівка російського виробництва «Гвинторіз», її калібр — 0,9 мм. Захист заявив ходатайство про виклик до суду судово-медичної експертки Яковцової, щоби вона пояснила свої висновки.

Прокурори заперечувати не стали. Засідання перенесли на 25.02.2016.

Вже після суду прокурор Німченко пояснив: Єрофєєв і Олександров не звинувачуються безпосередньо у вбивстві Пугачова.

«Ми звинувачуємо їх в участі в теракті, у результаті якого загинув Пугачов», — каже прокурор. Його колега прокурор Клімович додав: «Ми ніколи не стверджували, що він загинув від кулі 9 калібру, все докладніше нехай розповість експерт, швидше за все, це був автомат калібру 5.45».

Росіяни Олександр Олександров і Євген Єрофєєв під час бою були поранені і були затримані українськими військовими в місті Щастя Луганської області 16 травня 2015 року. У тому бою загинув український військовослужбовець Вадим Пугачов, ще кілька військових були поранені. На відеозаписах перших допитів, що були опубліковані СБУ, Єрофєєв та Олександров називали себе російськими військовослужбовцями, однак пізніше змінили свої показання і заявили, що служили за контрактом у «Народній міліції» самопроголошеної «ЛНР».  Їм пред’явлені звинувачення у веденні агресивної війни, участі в терористичній організації, здійсненні теракту, контрабанді зброї та порушенні порядку в’їзду на тимчасово непідконтрольну територію України.

Ірина Ромалійська з Києва для «Громадського радіо»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+