Слухати

У соцмережі з’явився слайд-фільм про занедбаний кінотеатр в Алчевську / Новини на Громадському радіо

У соцмережі з'явився слайд-фільм про занедбаний кінотеатр в Алчевську

10 лютого 2016 - 14:50
На початку 90-х років показ фільмів припинили. Приміщення ще використовували музиканти для репетицій. З часом інтерес до кінотеатру зовсім зник. Місцева влада вирішила його закрити

Слайд-фільм Сергія Малькова про кінотеатр «Металург» міста Алчевськ Луганської області. Архівні фотографії надав Юрій Бєлов зі сторінки в соцмережі «Одноклассники». Сама історична стрічка була опублікована в групі Алчевськ Вконтакте. 

Кінотеатр Металург був побудований у 1950 році до дня перемоги радянського народу у Другій світовій війні. Проект розроблювали архітектори «Ворошиловоградпроект» І. Домбровський та І. Панченко. Фронтон будівлі прикрашає скульптурна група «Тріумф перемоги», у виготовленні якої брав участь німецький архітектор-скульптор, учасник руху рот-фронт Генріх Кухельройтер. Оформляли приміщення майстри ліпнини заводу імені Ворошилова В. Ткаченко, В. Донічев та І. Бровкін. 

Широкоформатний кінотеатр «Металург» мав два кінозали — блакитний і рожевий. Загальна кількість глядацьких місць дозволяла вмістити 1100 осіб. Художники створювали афіші, які прикрашали місто. Площа перед кінотеатром стала місцем народних гулянь. 

В середині працював буфет, стіни прикрашали картини. 

На початку 90-х років показ фільмів припинили. Приміщення ще використовували музиканти для репетицій. З часом інтерес до кінотеатру зовсім зник. Місцева влада вирішила його закрити. 

Довідка: Алчевськ — місто обласного підпорядкування у Луганській області, великий промисловий центр. У 19321961 місто мало назву Ворошиловськ, а у 19611991 — Комунарськ. У квітні-липні 2014 року перейшов під контроль проросійських бандформувань.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+