Слухати

В Україні з’явилася посада уповноваженого з питань захисту прав військових / Новини на Громадському радіо

В Україні з'явилася посада уповноваженого з питань захисту прав військових

10 лютого 2016 - 15:04
Новопризначений представник уповноваженого Юрій Матвійко поділився результатами останнього моніторингового візиту у зону проведення АТО

«Надання більш широкого мандата керівникові відповідного підрозділу Секретаріату Уповноваженого вмотивоване здійсненням якнайповнішого захисту прав усіх військовослужбовців: і тих, які перебувають нині в зоні АТО, і тих, які вже демобілізовані», — заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час проведення прес-конференції у Києві, повідомляється на сайті омбудсмена.

Валерія Лутковська повідомила також про те, що цивільний контроль за діяльністю військової організації здійснюється працівниками Секретаріату Уповноваженого постійно, а відповідні рекомендації щодо усунення виявлених порушень прав військовослужбовців систематично надаються до відповідних державних органів.

Новопризначений Представник Уповноваженого Юрій Матвійко ознайомив журналістів з результатами останнього моніторингового візиту у зону проведення АТО.

«В минулому році досить багато було випадків неправомірного затримання військовозобов’язаних та утримання, за цими фактами направлялися відповідні запити у Міноборони, прокуратуру, з метою усунення цих недоліків. Здійснювалися необхідні перевірки, винні особи притягувалися до відповідальності», — зазначив він.

За його словами, проводячи моніторинги на полігонах, команда омбудсмена переконувалася, що є системні недоліки в роботі військкоматів.

«Так нами було перевірено 184 навчальний центр ЗСУ (Львівська область). Де за офіційними даними тільки з 6-ї хвилі мобілізації 1060 осіб було повернено у військові комісаріати у зв’язку з порушенням законодавства про призов. Серед них було 400 осіб призваних з порушенням медичного огляду,тобто не придатними до військової служби» — навів приклад уповноважений з питань захисту прав військових. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+