Слухати

Працівники заводу «Південмаш» у Дніпропетровську вийшли на мітинг

11 лютого 2016 - 19:09
Півтори сотні працівників заводу 11 лютого мітингували під стінами облдержадміністрації. Вже п'ять місяців на «Південмаш» робітникам не виплачують зарплатню
Працівники заводу «Південмаш» у Дніпропетровську вийшли на мітинг / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє кореспондент «Громадського радіо» з Дніпропетровська.

«Последний крик души: по полгода не давать зарплату… До такого состояния довести людей — это уже что-то значит. Раз уже то поколение пришло сюда, отступать уже просто некуда», — говорить Олександр Олександрович, фрезерувальник, який працює на зводі майже 50 років.

mitynguvalnyky.png

Мітингувальники / «Громадське радіо»
Мітингувальники
«Громадське радіо»

Іще в четвертому кварталі 2015 року весь колектив підприємства перевели на одноденний робочий тиждень. Але і цих мізерних грошей працівники заводу не бачать. Пояснює організатор мітингу, голова профспілки ПМЗ «Захист праці» Євген Деркач:

«Завод переведен на однодневный режим работы. Те рабочие, которые работают по одному дню, у них в месяц получается зарплата по 300-400 гривен. Погашение долгов по зарплате в полном объеме — это первоочередное требование. Дальше нас, конечно, волнует судьба завода, потому-что завод внесен в 13 предприятий по реструктуризации».

lyudy_5_misyaciv_ne_otrymuvaly_zarplatu_0.jpg

Люди 5 місяців не отримували зарплату / «Громадське радіо»
Люди 5 місяців не отримували зарплату
«Громадське радіо»

pracivnyky_pivdenmash.jpg

Працівники заводу «Південмаш» / «Громадське радіо»
Працівники заводу «Південмаш»
«Громадське радіо»

Працівники заводу мітингують вже не вперше. Сьогодні мали на меті передати губернатору Дніпропетровської області Валентину Резніченко своє звернення до Президента України, аби нагадати останньому, що підприємство є державним. Отже, відповідальність за невиплату заробітної платні лежить також і на гаранті Конституції, — наголосили мітингарі.

Заступник голови облдержадміністрації пояснив кореспонденту «Громадського радіо»: хоча облдержадміністрація не вповноважена розглядати питання суб’єкта господарювання — а це Національне космічне агентство України — проте пообіцяв: заробітну платню «південмашівці» отримають вже наступного тижня.

«Контракты сегодня заключены с КБ Южное, и заработная плата за квартал с начала следующей недели будет выплачиваться людям. Но это никакая не заслуга шоу, профсоюза, которое возглавляется господином Деркачом», — сказав заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

Тим часом працівники заводу заявили: у випадку, якщо їх не почують, готові не лише виходити на мітинги, але й перекривати траси та їхати до Києва.

Маргарита Кримова з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+