Слухати

У світі святкують День жінок і дівчат в науці

11 лютого 2016 - 12:25
Сьогодні вперше відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. З цієї нагоди «Громадське радіо» створило добірку інтерв'ю на наукову тематику з жінками-фахівчинями
У світі святкують День жінок і дівчат в науці  / Новини на Громадському радіо

«Більше, ніж будь-коли сьогодні, світ потребує науки і науці потрібні жінки», — заявила генеральна директорка «Юнеско» Ірина Бокова у привітальному повідомленні до Дня жінок і дівчаток в науці. Гендерна рівність є глобальним пріоритетом в ЮНЕСКО, а просування жінок і дівчаток в науці стоїть у центрі цієї дії, зазначила вона. Цей день проголошено Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року.

З цієї святкової нагоди «Громадське радіо» зібрало ефіри про науку з дослідницями у нашій студії. 

Слухайте та читайте:

Наскільки традиційні способи лікування можуть співіснувати з доказовою медициною — розповідає Ольга Маслова, клітинний біолог та блогерка.

Переселенці Віталій Антюшин і Лілія Каракай створили наукове хімічне шоу Interesting science.

В Україні успіх ученого вимірюється написанням звітів, — професорка Нана Войтенко, доктор біологічних наук, професорка, заступниця директора Інституту фізіології імені Олександра Богомольця НАН України.

З України виїхало понад 20 тисяч молодих науковців, — експертка Реанімаційного Пакету Реформ Наталія Шульга.

«Багато українських науковців живуть у своєму комфортному світі» — дослідниця Ольга Маслова, кандидатка біологічних наук, розповідає про свій блог «Про біологію — українською».

Директорка нового науково-дослідного інституту, науковиця і медик з Донецька Лариса Натрус розповідає про те, що у студентів медиків тепер буде можливість долучитися до експериментальної медицини, новітніх розробок і технологій: в НМУ імені Олександра Богомольця відкривається новий НДІ експериментальної і клінічної медицини.

Науковий еко-уїкенд як форма привернення уваги до проблем освіти і науки в Україні — директорка соціальних програм фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова говорить про науку як інструмент миру.

Розмова з трьома українськими дослідницями історії — Оксаною Кісь, Ларисою Кобелянською та Катериною Кобченко — про витоки сексизму в Україні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+