Слухати

Краматорське підприємство виходить на європейський ринок / Новини на Громадському радіо

Краматорське підприємство виходить на європейський ринок

12 лютого 2016 - 12:04
Науково-виробниче підприємство (НВП) «Крамтехцентр» почало постачати і до Польщі гірничо-шахтне обладнання, механізми, пристрої для сільського господарства та металургійних заводів

«Основные наши заказчики — это «Корум», Метинвест, ДТЭК, шахты, ГОКи. Мы поставляем продукцию на территорию Украины, в Казахстан, Узбекистан, по СНГ. Сейчас немного герграфия расширилась до Польши и Беларуси», — говорить директор НВП «Крамтехцентр» Сергій Коротун.

sergiy_korotun_-_dyrektor_pidpryyemstva.jpg

Сергій Коротун / «Громадське радіо»
Сергій Коротун
«Громадське радіо»

Найважливіше у цьому процесі, каже керівник, змінити менталітет людей, які виробляють кінцевий продукт. Аби вони усвідомили, що на ринку головний — покупець, а якість замовленого товару залежить від відповідальності кожного працівника компанії. Це, на думку Сергія Коротуна, дуже важливо.

Крім того, «Крамтехцентр» ще торік взяв участь у написанні бізнес-плану і подав заявку на грант від ПРООН. Заявляли на 600 тисяч гривень, проте отримали третину — 225 тисяч. Ці кошти пішли на модернізацію верстатів, що дозволило покращити якість виробництва.

«Мы помогли усовершенствовать технологическую цепочку, предоставив определенные детали предприятию, чтобы увеличить класс точности и производительности этого оборудования. Т.е. станки здесь хоть морально устарали, но путем того, что предприятие их модернизировало, проводило оснастку, ставило управление компьютерное и им не хватало некоторых деталей, чтобы получить тот класс точности, который не будет уступать аналогам мировым — до сотих долей милиметра», — розповідає координатор проекту ПРООН в Донецькій області Іван Мукомел.

detali_shcho_prydbaly_za_koshty_proon.jpg

Деталі, що придбали за кошти ПРООН / «Громадське радіо»
Деталі, що придбали за кошти ПРООН
«Громадське радіо»

Завдяки участі у грантовій програмі співробітники підприємства отримали нові знання.

«Для нас провели серию тренингов, на них мы должны были написать бизнес-план. Для чего нам эти деньги? Это должна быть социальная полезность, обоснование того, что мы получим деньги и потратим их по назначениюю: мы повысим производительность, наша продукция станет конкурентне на рынке, и мы возьмем на работу еще 4 человека. Мы взяли на работу около 10 человек», — говорить Сергій Коротун.

Сьогодні на підприємстві «Крамтехцентр» працюють 150 осіб, частина з них переселенці. Керівництво продовжує шукати нових замовників для своєї продукції і переконане: власними зусиллями, маючи бажання і потенціал, в Україні можна створити успішне виробництво, що не поступатиметься європейському.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+