Слухати

На Закарпатті будують блок-пости і блокують в’їзд російських вантажівок

12 лютого 2016 - 13:12
Націоналісти Закарпаття, воїни АТО та небайдужі громадяни облаштовують блок-пости при в’їзді в область. Вони блокують рух «КАМІОНів» з російськими номерами і розвертають їх назад
Селище Нижні Ворота // «Громадське радіо»

Після того, як Польща закрила свої кордони для вантажного транспорту Російської Федерації, росіяни вирішили масово везти товари до країн Євросоюзу саме через Закарпаття.

Активісти вважають, що автомобілі і вантажі країни-окупанта не мають права їздити територією нашої держави. Тому перший блок-пост облаштували одразу при в’їзді в область зі сторони Львівщини — у селищі Нижні Ворота Воловецького району.

nyzhni_vorota2_0.jpg

Селище Нижні Ворота / «Громадське радіо»
Селище Нижні Ворота
«Громадське радіо»

Тарас Деяк, представник громадської організації «Карпатська січ», зазначив, що водіям, які чемно розвертаються, бажають щасливої дороги і більше не повертатися:

«Ми спілкуємося з кожним водієм, тому що ми їх нормально мирно зупиняємо і кажемо такі слова: «Хлопці, до вас претензій не маємо нвяких. Дзвоніть своїм начальникам, своїм шефам, нехай піднімають там питання до вашого президента, тому що ми ведемо війну, хлопці. Зрозумійте. Тому що нас 42 мільйони співвітчизників, у нас анексували Крим, у нас війна, і ми не можемо з моральної точки зору дати їздити нашою територією».

povidomlennya.jpg

Повідомлення / «Громадське радіо»
Повідомлення
«Громадське радіо»

Координує акцію Микола Марчишак, демобілізований воїн АТО, якому довелося побувати в полоні бойовиків. Сьогодні він — голова громадської організації Учасники бойових дій «Патріоти України». Каже, що акція є безстроковою і триватиме, допоки ситуація не вирішиться на державному рівні.

«Вночі люди стояли на посту разом із міліціонерами. Зараз будуть переміщуватися кілометрів 5-10 нижче до межі Львівської і Закарпатської областей. І там ввічливо звертатися і просити водіїв російських вантажівок розвертатися, оскільки їх далі не пропустять», — розповів Микола Марчишак.

Активісти наголошують, що це справа не обласного, а всеукраїнського рівня. Тому сьогодні зранку подали звернення до керівництва правоохоронних органів та обласної адміністрації. Вимагають, аби Україна на рівні Кабінету міністрів заборонила в’їзд вантажівкам з номерними знаками Росії. Сьогодні до 18:00 голова ОДА Геннадій Москаль повинен підписати відповідне звернення до уряду.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+