Слухати

В історії з 53-ю бригадою з Широкого Лану винним зробили ротного

12 лютого 2016 - 15:54
Військові обурені таким рішенням вищого командування, оскільки командир роти був на боці протестувальників, і за свої гроші купував для них їжу під час голодування
В історії з 53-ю бригадою з Широкого Лану винним зробили ротного / Новини на Громадському радіо

У ситуації, через яку бійці 53-ї механізованої бригади, не витримавши жахливих умов життя, 8 лютого влаштували піший марш з полігону Широкий Лан до Миколаєва, звинуватили ротного. Таку інформацію «Громадському радіо» підтвердив кулеметник 8-ї роти Віталій Путилін.

За його словами, військові обурені таким рішенням вищого командування, оскільки командир роти з позивним «Рудий» був одним із ініціаторів звернення до військового прокурора і завжди допомагав бійцям і за свої гроші купував для них їжу: 

«Він тут ні до чого. У нього був наказ видати нам по 2 сухпайки. Якби був наказ видати нам їх на рік, він би так і зробив. Так, він не ходив з нами маршувати до прокурора, він залишався на полігоні охороняти майно, бо за нього відповідальний. Хлопці вкрай обурені, знайшли крайнього, називається», — розповів Віталій Путилін. Також він додав, що крім ротного, ще «покарали» начальник тилу. 

Раніше з’явилася інформація на сторінці Фонд Діани Макарової у Facebook про те, що головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі програми Шустер LIVE заявив, що карати винних у «широколанівській історії» потрібно, починаючи з ротного.

 

ГОВОРИЛИ-БАЛАКАЛИсіли та й заплакали…Вчера, на эфире http://m.3s.tv/content/video_player.php?show_id=829&lang=ua&…

Опубліковано ФОНД Дианы Макаровой 11 лютого 2016 р.

Також у соцмережі повідомляється, що після походу в прокуратуру 8 лютого трьох офіцерів понизили до рядових. Кулеметник Віталій Путилін сказав, що про таке він «чув, але ця інформація поки що на рівні чуток», тому ні спростувати, ні підтвердити він її не може. 

Вчора радник Президента Петра Порошенка Юрій Бірюков на своїй сторінці у Facebook повідомив, що буде оголошений список офіцерського складу 53-ї бригади, Тилу Сухопутних військ, Тилу ЗСУ, хто отримав стягнення — звільнення, неповну службову відповідність чи суворі догани.

 

Рекогнисцировочная группа штаба лагерного выхода 53й бригады прибыла на полигон Широкий Лан 28 января. Им показали место…

Опубліковано Юрієм Бирюковим 11 лютого 2016 р.

«На чоловіка вийшов один з «учебки». Він зараз на Широкому Лані — в тій самій 53 бригаді. Це вони там зараз без їжі, в болоті. Зараз йде дощ. Це вони ходили на Миколаїв. Їх повернули. Половина — хворі, з температурою, до госпiталю не відправляють. Комісії показали намет в якомусь іншому місці — полігон великий — і комісія заспокоїлася і поїхала. А навколо полігону виставили оточення з ВСП, щоб більше хідників не було. Люди навіть їсти купити не можуть, сухого пайка їм теж не дали. Вони не знають вже, куди їм звернутися, щоб терміново почали змінювати їх положення», — про це вже пише дружина одного з військових Анна Кривохатко. 

 

Экскурсия в 53 бригаду. Полигон Широкий Лан. 5 минут назад.

Опубліковано Anna Krivokhatko 10 лютого 2016 р.

Широколанівські бійці розповіли «Громадському радіо», що дійсно через дощ багато болота, навіть у палатках. Оскільки полігон знаходиться у польовій місцевості, то вдіяти з багнюкою нічого не можна. 

З приводу їжі вони запевнили, що столова працює і їсти їм є що. Також військовослужбовцям пообіцяли регулярну лазню — один раз на тиждень. 

«Поки все є. Ситуація трохи покращилася, нічого поки сказати не можу. Якщо щось трапиться, будемо звертатися і говорити про це», — запевнив кулеметник Віталій. 

Опять #широкийлан вам в ленту. Туго, ну оооочень туго все продвигается. Ну не хочет механизм сдвигаться с места. Света т…

Опубліковано Ириною Абрамовою 11 лютого 2016 р.

Читайте матеріали по темі: короста, голод і антисанітарія змусили бійців ЗСУ йти маршем на Миколаїв

Бійці 53 бригади повідомляють про урізання зарплат — деякі отримали 395 грн

Бійцям 53-ї бригади з Широкого Лану влаштували лазню та нагодували

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+