Слухати

92% об’єктів культури Севастополя перетворені на сміттєзвалища, — еколог

13 лютого 2016 - 20:09
Понад дві тисячі несанкціонованих звалищ, у тому числі — десятки у історичному центрі Севастополя, сотні — на об’єктах культурної спадщини
92% об’єктів культури Севастополя перетворені на сміттєзвалища, — еколог / Новини на Громадському радіо

Екологи місцевого інституту природно-технічних систем підрахували — понад дев’яносто відсотків історичних місць завалені сміттям, а в покинутих об’єктах культури — живуть безхатченки.

«З усіх об’єктів ВВВ тільки менше 1 відсотка внесено до реєстру пам’яток. З них — 92 відсотки використовуються під несанкціоновані звалища. Звісно, це кричущий випадок для Севастополя, який володіє такою багатою історією», — розповідає працівниця інституту Світлана Рубцова.

До переліку проблемних об’єктів потрапили навіть всесвітньовідомий Херсонес і Георгіївський Монастир на Фіоленті та ще низка унікальних історичних пам’яток.

«Монастир в Сарандинакиївській балці, де фактично на місці монастиря знаходиться звалище і притулок для осіб з невизначеним місцем проживання ну кричущий об’єкт — це Суздальскі висоти, де на місці дотів фактично звалище і склади хімікатів, що використовуються при обприскуванні виноградників», — наводить лиш кілька прикладів еколог Світлана Рубцова.

Активісти і науковці ініціюють громадські суботники. Однак, суттєво вони картини не змінюють. Екологи кажуть — місто поки не виділяє потрібної для збору сміття техніки. 

Спеціалісти переконані — занедбали об’єкти культури місцеві комунальники і ледачі інспектори природнагляду. Ці землі, кажуть екологи, насамперед треба було 

інвентаризувати, і біля кожного об’єкту поставити принаймні табличку про його історичну цінність. А як максимум — впритул взятися за боротьбу зі сміттям.

«Звалищна історія» в Севастополі тягнеться вже понад півтора року — самі мешканці неодноразово заявляли про те, що місто захлинається в бруді і відходах, і навіть писали петиції Путіну з проханням покарати комунальні служби міста.

Місцевий рух «Севсвалки» розробив власний сервіс звернень до чиновників і створив інтерактивну мапу звалищ — з фото і адресами величезних міських смітників. За підрахунками цих активістів, по місту розкидані щонайменше тисяча звалищ.

Адреса сайту «Севсвалки» http://sevsvalki.net/map/

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+