Слухати

Папа Франциск і патріарх Кирил закликали до будування миру в Україні

13 лютого 2016 - 10:38
Також в резолюції вони порадили своїм церквам утриматися від участі у протистоянні та не підтримувати його подальший розвиток
Папа Франциск і патріарх Кирил закликали до будування миру в Україні / Новини на Громадському радіо

На завершення зустрічі у столиці Куби Папа Римський Франциск і патріарх Московський і всієї Русі Кирил підписали декларацію з тридцяти пунктів. У 26-ому пункті мова безпосередньо стосується війни на Донбасі, але, зі зрозумілих причин, не згадується участь Росії в цьому конфлікті. 

«Уболіваємо з приводу протистояння в Україні, що вже спричинило багато жертв, завдало незліченні страждання мирним мешканцям та привело суспільство до важкої економічної та гуманітарної кризи. Закликаємо всі сторони конфлікту до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру. Заохочуємо наші Церкви в Україні трудитись над досягненням суспільної гармонії, утриматися від участі в протистоянні та не підтримувати його подальший розвиток», — зазначається у резолюції.

Наступний пункт резолюції закликає «подолати схизму між православними вірними в Україні на основі існуючих канонічних норм, щоб усі православні християни України жили в мирі та гармонії, і щоб католицькі спільноти країни сприяли цьому, щоб наше християнське братерство ставало дедалі видимішим». Ймовірно, йдеться про протистояння Української православної церкви Київського та Московського патріархатів.

160 212 201 943_patriarch_kirill_and_pope_francis_640x360_epa_nocredit.jpg

Папа Римський Франциск і патріарх Кирил / www.bbc.com
Папа Римський Франциск і патріарх Кирил
www.bbc.com

Повний текст резолюції доступний за посиланням на сайті ТСН

У соцмережі з’явилися повідомлення з критикою цієї резолюції. Зокрема, користувачка Тетяна Мокріді, яка є піар-директором кінофестивалю «Молодість», порівняла документ з підписаним Ватиканом конкордатом з нацистською Німеччиною у 1933 році.

«Пане Президенте, звільніть посла України при Святому Престолі (Ватикан) Тетяну Іжевську! Цей документ — провал для української дипломатії. Папа Франциск, звичайно, за мир в усьому світі, як і ми всі! Але Пункт 26 і 27 вражає! У 26-му повне нерозуміння, хто з ким воює. Громадянський конфлікт? Ага! А по 27-му виходить, що УПЦКП — розкольники. Хочу нагадати, що 20 липня 1933 Ватикан підписав конкордат з нацистською Німеччиною. Католицький престол потім вибачався за співпрацю з нацистами. Цей конкордат був основним фактором підтримки Гітлера на шляху його бажання світового панування! P.S Документ підписаний Кирилом і Папою Франциском — удар по духовній єдності українців і європейців, за чим послідує руйнування процесу єднання українського православ’я», — зазначила вона.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що Патріарх РПЦ Кирил у Різдвяному інтерв’ю журналісту Дмитру Кисельову заявив, що Росія у Сирії захищає життя людей, свою країну і християнство.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+