Слухати

На Волині активісти частково розблокували російські фури / Новини на Громадському радіо

На Волині активісти частково розблокували російські фури

14 лютого 2016 - 16:49
12 лютого розпочалася безстрокова блокада російських вантажівок на території України, на одному з пунктів пропуску в селі Доманове, що на Волині, розгорнули свою блокаду волинські активісти

Кілька російських фур вони пропустили на територію Білорусі за умови, щоб їх підтримала місцева влада. Блокада триває. Висловили підтримку активістам і прикордонники.

aktyvisty_roztashuvalysya_poblyzu_punktu_propusku_domanove.jpg

Активісти розташувалися поблизу пункту пропуску Доманове / Громадське радіо
Активісти розташувалися поблизу пункту пропуску Доманове
Громадське радіо

Журналістка «Громадського радіо» побувала на місці подій і розпитала детальніше про акцію одного із координаторів, активіста ГО «Автомайдан України» Сергія Кушніра:

«Автомобілі, які їдуть на митницях, не скануються. Рентгенів на митницях на всіх не має, яким чином вони заїжджають. І не має повного огляду так, як це в європейських країнах. Як ми знаємо, що ми знаходимось у стані війни з Росією, на Схід нашої країни заїжджали неодноразово гумконвої», — пояснює Сергій Кушнір.

Він припускає, що такі ж гуманітарні конвої можуть зайти на територію України через Доманове під виглядом товарів або послуг.

aktyvisty_go_avtomaydan_ukrayiny_ta_inshyh_organizaciy.jpg

Активісти ГО «Автомайдан України» та інших організацій / Громадське радіо
Активісти ГО «Автомайдан України» та інших організацій
Громадське радіо

Наразі, за словами чоловіка, кордон для російських вантажівок закрили:

«Оскільки ми перед тим, як почали блокаду, офіційно попередили правоохоронні органи, владу про те, що буде бойкот у зв’язку з цим. Як тільки прийшло повідомлення від нас, що буде проводитись акція, митниця закрила кордон для російських вантажівок і всі вантажівки почала вертати назад», — розповідає автомайданівець.

Кілька вантажівок, які повернулися з території Закарпаття, де теж заблоковано рух російських фур, активісти зупинили для того, аби їх почула влада:

«Ми їх тимчасово зупинили, оскільки хочемо, щоб влада все-таки звернула увагу на це важливе для всієї країни рішення. Щоб заборонити транзит російських товарів та автомобілів територією України», — пояснив активіст.

Після того, як на сайті Волинської облдержадміністрації ввечері 13 лютого з`явилося звернення голови Володимра Гунчика про підтримку блокади, активісти випустили кілька вантажівок.

vodiy_odniyeyi_z_vantazhivok_rozpovidaye_pro_maydan_v_bilorusiyi.jpg

Водій однієї з вантажівок розповідає про Майдан в Білорусії / Громадське радіо
Водій однієї з вантажівок розповідає про Майдан в Білорусії
Громадське радіо

На таку блокаду мають свій погляд і водії вантажівок. Серед них є 3-4 водії, які за словами активістів, агресивно налаштовані до України. Спілкування з деякими водіями час від часу переходило в суперечку. Бувало, що водії з Білорусі порівнювали свій Майдан з українським.

petro_shpyga_0.jpg

Петро Шпига / Громадське радіо
Петро Шпига
Громадське радіо

В Домановому перебували й працівники правоохоронних органів. Приїхав і тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління національної поліції Петро Шпига.

«Основне завдання поліції — забезпечення в правовому полі і недопущення ніяких правопорушень. Тобто я бачу, що воно проходить все цивілізовано, мирним шляхом. Права і свободи людини не порушуються. Є питання. Думаю, що вони будуть вирішені й рух транспорту піде», — висловив свою позицію Петро Шпига.

Автомайданівці з іншими активістами залишаються поблизу пункту пропуску «Доманове». Поки що не всі їх вимоги виконані, тому кілька вантажівок ще заблоковані. Надалі планується не пропускати російські фури на територію України до врегулювання цього питання законодавством.

Аріна Крапка з Волині специально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+