Слухати

«Особливий статус Донбасу це капітуляція, яку не можна допустити», — активісти Бахмуту / Новини на Громадському радіо

«Особливий статус Донбасу це капітуляція, яку не можна допустити», — активісти Бахмуту

14 лютого 2016 - 18:05
У роковини обстрілу Бахмуту, під час яких загинули двоє мешканців міста, активісти організували Віче, де вшанували пам'ять людей і наголосили, що всі жертви цієї війни не повинні бути марними

На захід прийшли громадськість, представники політичних сил, мешканці міста. Мітинг почали з панахиди по загиблим, а потім кожен бажаючий зміг висловити свою думку про внесення змін в Конституцію і особливий статус Донбасу.

«Люди вирішили, що треба провести Віче. Згадати про загиблих і звернутись до президента України, Верховної ради, до губернатора, що ніякого особового статусу Донбасу не може бути. Донбас — це Україна. Вони як керівники держави мають захистити нас», — розповіла кореспондентці «Громадського радіо» керівник міської організації «Мама — 86» Галина Олейнікова.

oleynykova.jpg

Галіна Олейнікова / Громадське радіо
Галіна Олейнікова
Громадське радіо

Громадська діячка висловила свою думку про особливий статус:

«По-перше влада буде обиратися без участі українських партій. По-друге керівні і правоохоронні органи — поліція, прокуратура, суди будуть призначатися окупантами, а ніяк не Україною, тобто Україна не буде контролювати ті землі. Проте Україна має виплачувати кошти на відновлення Донбасу зруйнованого саме окупантами. Зруйновані шахти, зруйновані заводи для олігархів і для російських найманців».

berezyng.jpg

Володимир Березін / Громадське радіо
Володимир Березін
Громадське радіо

Вшанувати пам’ять загиблих і підтримати мешканців Бахмуту приїхав активіст з Костянтинівки, журналіст, керівник Еколого-культурного центру «Бахмат» Володимир Березін:

«Як і раніше приймають для нас без нас. Це ігри зовнішньої політики, які йдуть навколо особового статусу. Ми знаємо, що не буде ніякої перемоги, ніякого миру, якщо ми не виженемо ворогів з нашої землі», — заявив чоловік.  

Про те що, Бахмут — це Україна без всіляких обмежень каже молода дівчина Вікторія:

«Майбутнє мого міста — тут повинна бути Україна. Це без усіляких питань. Також має бути нормальний мер. При владі повинні бути саме патріоти, які знають як треба робити краще для людей».

vyktoryya_y_nastya.jpg

Вікторія та Настя / Громадське радіо
Вікторія та Настя
Громадське радіо

Зрадою і злочином проти народу України вважає введення особливого статусу керівник обласної організації «Національний рух Дмитра Яроша» Сергій Чирін:

«Як представник громади вільної української Донеччини вважаю, що особливий статус — це зрада та злочин, це те, що хоче бачити Путін. В будь-кому випадку це розкол України, перший крок до федералізації, це легалізація злочинців, які наразі є сепаратистами та терористами».

На думку Чиріна зараз треба займатися розбудовою сильної армії і держави, і в час коли в Росії настане політична криза повернути українські території.

Народний депутат Наталя Веселова вважає, що дотриматися Мінських угод, щодо внесень змін в Конституцію, можна, але для цього потрібно розпочати всеукраїнський діалог:    

«Це ініціатива президента. Президента можна зрозуміти — він відповідальний за ці Мінські перемовини, й він оголосив мирний план. З цієї ситуації можна вийти тільки шляхом діалогу, всеукраїнського діалогу».

Депутатка каже, що зміни нав’язані державою-агресором, і люди, і парламентарії завжди будуть сприймати негативно. Тому потрібно шукати нові рішення. Свій варіант пропонує міжфракційне об’єднання «Всеукраїнський діалог», до складу якого входить Веселова. Депутати розробили й вже зареєстрували законопроект по створенню Народного конвенту, який має написати нову Конституцію.

«Конституція реально потребує змін, але не точково, а глобально. Народний конвент — це виборний орган. Люди будуть обирати представників, яки будуть працювати тільки над текстом Конституції. Це приблизно 300-400 осіб. Це було б виходом із ситуації, тому що й Україні потрібні зміни до Конституції, й Мінськими угодами передбачені зміни до Конституції»,  — підкреслила народна депутатка.

aktyvyst_zachytal_rezolyucyyu_k_prezydentu_v_koto._uchastnyky_mytynga_vyrazyly_svoy_protest_protyv_osobogo_statusa_donbasa.jpg

Активіст зачитує звернення до президента / Громадське радіо
Активіст зачитує звернення до президента
Громадське радіо

Наприкінці Віче учасники прийняли звернення до президента й державної влади, в якому висловили свій протест проти внесення змін до Конституції по особливому статусу Донеччини.  

Ганна Бокова з Бахмуту спеціально для «Громадського радіо« 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+