Слухати

Про атестацію поліцейських у Луцьку: багато з них не знають законів

15 лютого 2016 - 15:05
Атестаційні комісії поліції на Волині працюють вже тиждень. За цей час частину поліцейських вже звільнили, дехто очікує на поліграф, а комусь вже пощастило продовжити роботу в правоохоронних органах
Про атестацію поліцейських у Луцьку: багато з них не знають законів / Новини на Громадському радіо

artem_zapotockyy_0.jpg

Артем Запотоцький / «Громадське радіо»
Артем Запотоцький
«Громадське радіо»

Протягом тижня в Луцьку працювала Центральна атестаційна комісія, яка атестувала працівників Департаменту протидії економічної та наркозлочинності, а також інші підрозділи, які не підпорядковуються Головному управлінні національної поліції у Волинській області.

Голова комісії Артем Запотоцький розповів про те, що більшість правоохоронців комісія звільнила.

«Ця інформація дуже конфіденційна… скажімо так. Нехай вона залишиться тут. В цих стінах. В мене є достатньо підстав вважати, що рішення було прийнято зі зваженням всіх наявних фактів та наявної інформації. Всі рішення були об’єктивні», — пояснив він.

Артем Запотоцький сподівається, що все-таки не помилилися:

«Чесно, важко сказати. Я не можу сказати за когось. Сказати, що людина готова змінитись і жити в новій системі, а потім помилитися. Будемо надіятись, що ми не помилилися».

Щоправда, не у всіх комісіях ситуація зі звільненнями подібна. Головний редактор інтернет-видання «Волинське агентство розслідувань», член однієї із комісій Анатолій Котлюк розповів про свою роботу:

«За 5 днів роботи ми атестували очно десь 50-60 людей, заочно більше 200. Загалом враження в мене дуже різні. Очікування ті, які були в мене, не виправдались, тому що я очікував, що буде дуже високий відсоток звільнення. Але ми бачимо багатьох порядних працівників поліції».

anatoliy_kotlyuk.jpg

 Анатолій Котлюк / «Громадське радіо»
Анатолій Котлюк
«Громадське радіо»

За його словами Котлюка, найскладніше питати правоохоронців про хабарництво. Тому що один із перших чинників, яким оперують члени комісії, — це чесність.

«В нас є шість членів комісії і дуже часто трапляється, що в нас одночасно три різні думки в комісії, і ми мусимо дискутувати, щоб знайти єдине рішення. Загалом є вісім чинників, які прописані в Наказі 1465, який визначає, чи проходить міліціонер атестацію. Але для мене перший чинник — це чесність. Якщо людина хоча б мінімально якось чесна з нами в питаннях хабарництва і корупції, значить можна питати її і про інше», — переконує він.

Чимало чуток поширюється навколо роботи атестаційних комісій і сум, які, мовляв, пропонують за вирішення подальшої долі того чи іншого працівника. Однак члени комісій ці міфи розвінчують:

«Був тільки один випадок, коли в мене просили за поліцейського і казали, що він — хороший. Але ми відразу поставили мінус біля того поліцейського. Тому що я і мої колеги, з якими я спілкуюсь в комісії атестаційній, негатив для цієї людини вже мали. А всі ніші звернення — це якісь повідомлення негативного характеру на дії того чи іншого міліціонера. А так щоб порішати щось, таких звернень поки що не було», — пригадує Анатолій Котлюк.

Одним із важливих чинників, за яким можуть пройти або не пройти атестацію поліцейські, є знання законодавства. Як розповів громадський діяч  Віктор Вальчук, в їх комісії це питання є першочерговим:

«Ну, в більшості випадків взагалі приходять на атестацію не ознайомлені з новим законом «Про національну поліцію». Не розумію, чому їм часу не вистачало. Закон вступив в силу з листопада місяця. Це не так важко вивчити, яка різниця між законом «Про міліцію» і «Про національну поліцію», — пояснює громадський діяч.

Про важливість поліграфу під час переатестації наголошує Віктор Вальчук:

«Намагаємось об’єктивно підходити до кожного. Дивимося послужний список. Дуже багато траплялося, що вони працювали операми, слідчими, але зараз перейшли в чергову частину, тобто поховалися в райони. Але ми таких виявляємо і з кожним спілкуємось окремо. Багатьох посилаємо на поліграф. І це не означає, що ми вагаємось — звільнити чи ні. Але в нас були випадки, коли ми посилали на поліграф, щоб переконатися, що дійсно людина чесна, відверта для подальшого підвищення на посаді».

Члени атестаційних комісій переконують, що під час співбесіди з працівниками поліції потрібно завжди враховувати людський фактор. Похибка щодо того чи іншого рішення завжди є. Головне зважати на всі чинники та намагатися бути максимально об`єктивними.

Аріна Крапка з Луцька для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+