Слухати

У Дніпропетровську від потопу потерпає міський парк

16 лютого 2016 - 17:41
Штучне озеро, окраса центрального парку ім. Лазаря Глоби, вийшло з берегів. Вода піднялась на півтора метри вище ніж зазвичай у цей сезон
У Дніпропетровську від потопу потерпає міський парк  / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє кореспондент «Громадського радіо» з Дніпропетровська.

У лівій частині парку наразі не пройти. Відвідувачі рекреаційної зони обурені, проте зазначають: ситуація не нова:

«Тут постоянно подтекает труба сколько мы гуляем- уже два года00.10 00.12Тут всегда лужа. И весной. И летом», — говорить відвідувачка парку Марина.

pidtoplenyy_park_0.jpg

 Підтоплений парк / «Громадське радіо»
Підтоплений парк
«Громадське радіо»

Директорка КПК «Центральний парк ім. Лазаря Глоби» Світлана Кравченко запевняє: із трубами все добре. Рівень озера піднявся через велику кількість опадів.

«Учитывая, что было очень много снега, прошли обильные дожди, уровень озера на сегодняшний день поднялся. Но ситуация полностью под контролем. Руководство города на сегодняшний день в курсе и занимается решением этого вопроса», — сказала Світлана Кравченко.

parku_im._lazarya_globy_.jpg

Парк ім. Лазаря Глоби  / «Громадське радіо»
Парк ім. Лазаря Глоби
«Громадське радіо»

У колишнього директора парку Бориса Дєдова інша думка, він впевнений: нове керівництво не опікується колектором:

«Имеется очень серьезная система ухода за ним. Это, во-первых, можем посмотреть на ту сторону озера — и мы увидим там коллектор, он затоплен. Это вообще — первый раз я такое в жизни вижу».

shtuchne_ozero_vyyshlo_z_beregiv._.jpg

 Штучне озеро вийшло з берегів / «Громадське радіо»
Штучне озеро вийшло з берегів
«Громадське радіо»

Колектору вже 70 років, частина труби згнила. Щоб замінити її, потрібні кошти з бюджета. Бюджет міста ж поки що не затверджений.

Відповідальною за інженерні мережі є міськрада. Тут проблему глибоко ще не вивчали. Але пообіцяли виділити достатні кошти для її вирішення. Говорить заступник мера міста Дмитро Погрєбов:

«На сегодняшний день коллектор в нерабочем состоянии, озеро не вычищено, грунтовые воды с левой части парка никак не собираются. Мы на этот год планируем данную проблему устранить путем приведения парка Глобы в божеский вид. У нас бюджет в Днепропетровске будет обнародован и вы увидите, сколько мы потратим на парки».

Єдина проблема: доки прийматимуть бюджет, а проектні інститути обиратимуть оптимальну технологію заміни труби в колекторі, місто може сутєво підтопити. Поряд з парком — центральний ринок Озерка, де ґрунтові води розташовані досить високо.

Маргарита Кримова з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+