Слухати

Суд по Савченко відмовився встановлювати час полону льотчиці / Новини на Громадському радіо

Суд по Савченко відмовився встановлювати час полону льотчиці

17 лютого 2016 - 11:23
Від визначення цього часу залежить факт, чи могла Надія Савченко корегувати вогонь, від якого загинули російські журналісти

Сьогоднішній суд почався із заяви Надії Савченко з проханням провести судову експертизу відеофайлів, знятих бойовиком Єгором Русскіх 17 червня 2014 року, на яких присутня льотчиця в оточенні бойовиків. Вона просить незалежно від сторін встановити час її полону, і чи можна взагалі такий час визначити по тіням і сонцю.

«Якщо б суд справді був зацікавлений у тому, щоб розібратися у цій справі, він давно б уже призначив експертизу. Нехай її проводять будь-де — у Китаї, США, Гваделупі — тільки не в Росії», — каже Надія Савченко.

Сторона захисту нагадала, що експерт-астроном від прокурорів Валеріан Семєнцов на минулому засіданні заявив, що визначити час неможливо, оскільки у кадрах не вистачало всіх елементів для виміру моменту часу, а також припустив, що таймер камери міг бути зламаним.

Адвокати упевнені, що астроном не має жодної технічної спеціалізації, щоб робити такі заяви.

На своїх аккаунтах у Twitter вони повідомили, що експерта Семєнцова на суд в понеділок привіз слідчий Дмитро Маньшин, який також проходить свідком.

«Маньшин виконує роль кур’єра для небезпечних грузів — свідків сторони обвинувачення», — сказав на суді адвокат Микола Полозов.

Прокурори в свою чергу просять відмовити суд у клопотанні адвокатів з цього приводу, оскільки, за їх словами, вони довіряють висновкам експерта, що визначити час по відео неможливо. 

«Та це ж моє алібі! Тому ви не хочете його визнавати, бо мене треба буде відпустити!» — кричить Савченко зі склянної клітки. 

Після обговорення суд вирішив відмовити у проведенні такої експертизи. 

Більше про допит астронома Семєнцова можна переглянути за посиланням.

Також читайте матеріали по темі: Суд відмовився робити запит даних, які можуть стати алібі для Савченко.

 

Ірина Сампан з Донецького міського суду (РФ) спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+