Слухати

Якщо ЗСУ й так звана «ДНР» хотіли нам щось довести, їм це вдалось, — Хуг / Новини на Громадському радіо

Якщо ЗСУ й так звана «ДНР» хотіли нам щось довести, їм це вдалось, — Хуг

17 лютого 2016 - 17:57
Заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг вважає, що якщо сторонам вдається стримувати вогонь під час його візиту, то вони здатні контролювати й бойові дії, коли спостерігачі їдуть

Про це у середу 17 лютого він повідомив під час брифінгу в Маріуполі після відвідування декількох українських населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування.

Олександр Хуг розказав, що вчора він побував у Соледарі, де мав розмову із генералами українських та російських збройних сил — керівниками СЦКК

«Ми спільно оцінили ситуацію у сфері безпеки на лінії розмежування та в зоні безпеки. Ми погодились, що з початку року ситуація з безпекою погіршилась. Я підкреслив, що СЦКК має спільно працювати, аби досягти результатів своєї роботи. Представники Центру мають серйозно сприймати зобов’язання щодо мінських угод. Згідно з ними, Спільний центр контролю та координації має певні задачі: сприяння повному припиненню вогню, усувати будь-які перешкоди для нашої місії та її вільного пересування під час її роботи в східній Україні. А найважливіше — вони відповідають за сприяння безпеці в роботі команд моніторингової місії».

Олександр Хуг повідомив, що в січні місія зіткнулась зі 100 випадками обмеження вільного пересування для спостерігачів ОБСЄ, за 80% цих обмежень відповідальні представники незаконних збройних формувань. 60% всіх подібних випадків — це повна відмова у доступі до певних об’єктів. Згідно з даними місії, у лютому зареєстровано близько 60 випадків обмежень, більшість також на непідконтрольній України території.

«Декілька днів тому в бік патруля місії відкрили вогонь зі стрілецької зброї. Раніше у готельному номері, де знаходилась група спостерігачів, дуже п’яні казаки почали стріляти. На початку місяця у Горлівці група спостерігачів була змушена впасти на землю під дулами стрілецької зброї. Все це трапилось на території, не підконтрольній уряду. Я закликав генералів у Соледарі прийняти всі можливі заходи, щоб запобігти подібним випадкам у майбутньому».

Олександр Хуг зазначив, що коли він був у Мар’їнці, Зайцевому, Олександрівці та інших населених пунктах, було абсолютно тихо, жодного пострілу.

«Ви знаєте, що останнім часом там спостерігалось багато кінетичної активності. Це доводить, що сторони можуть контролювати ведення вогню. Не бачу жодного виправдання тому, що сторони не можуть контролювати вогонь, бойові дії не є безперервними, тому що сьогодні було тихо. Якщо ЗСУ або представники так званої «ДНР» хотіли щось мені довести, їм це вдалось. Вони довели, що можуть контролювати ведення вогню».

Олександр Хуг додав, що мешканці постійно жаліються, що коли СММ приїжджає, вогонь зупиняється, а коли вони їдуть, обстріли поновлюються.

Однією з причин труднощів із припиненням вогню Хуг називає замалу відстань між позиціями сил АТО та позиціями бойовиків.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+