Слухати

З'явився портал, що відстежує закуплені за держбюджет ліки для онкохворих

17 лютого 2016 - 12:27
В Києві презентували портал відстеження ліків, які закуповують за державні кошти для онкохворих
З’явився портал, що відстежує закуплені за держбюджет ліки для онкохворих / Новини на Громадському радіо

Завдяки порталу, що був розроблений Центром протидії корупції, людина може зайти і подивитися, чи той препарат, який їй потрібен, не був вже закуплений державою. А також може перевірити вже куплений в аптеці препарат, чи не був він проданий незаконно.

Головна мета ресурсу http://likycontrol.org.ua/ — максимально протидіяти незаконному продажу вже закуплених з бюджету ліків, повідомила «Громадському радіо» Олена Щербан, юристка Центру протидії корупції.

«Зараз виникають такі ситуації, коли ми розуміємо, що у нас новіші дані, ніж у Міністерства здоров’я. Поки це все обробляється, проходить усі департаменти МОЗу, це набагато швидше робиться в нашій організації, оскільки ми там направили депутатський запит і нам дуже швидко відповіли», — заявила.  
 

tjblpxi5pt0.jpg

Олена Щербан / Громадське радіо
Олена Щербан
Громадське радіо

«Тут ще є така проблема, що насправді пацієнт може знати розуміти і знаходити, що все-таки препарат закуплений за державні кошти, але вони часто бояться вимагати, просити і якимось чином взагалі сперечатися. Тому що насправді від цих лікарів залежить інколи їхнє життя», — додала Олена Щербан.

Вона сподівається, що портал дозволить більш ефективно спілкуватися з лікарями. Новий сервіс містить корисні поради,  функцію відстеження продукції за унікальним кодом, і навіть шаблони запитів до медичних установ. 

bez_imeni_20.png

http://likycontrol.org.ua/ / «Громадське радіо»
http://likycontrol.org.ua/
«Громадське радіо»

За словами Ірини Литовченко, представниці благодійного фонду «Таблеточки», місцеві лікарні ховають куплені з бюджету препарати, і потім пропонують їх купити «дешевше».

«З цього року ми розширили свою допомогу на всю Україну. І стикнулися з тим, що нам надходить дуже велика кількість запитів від волонтерів і батьків з усіх регіонаів України по дуже дороговартісним препаратм, частіше за все це хіміотерапія. І коли ми написали від нашого фонду листа в МОЗ, з переліком тих препаратів, яких нібито немає в лікарні, ми отримали відповідь, що за їх інформацією, всі ці ліки є на складах, вони є в достатній кількості, і «ми не розуміємо, в чому взагалі ваше запитання». Тобто фактично місцеві лікарні ховають у себе на складах ці ліки, вони кажуть батькам або волонтерам, що їх треба купити, хоча реально ці препарати лежать в лікарнях. І потім десь тихенько старша медсестра відділення, або хтось з лікарів, просить батьків купити за дешевше», — заявила Ірина Литовченко.

Як заявила директорка національного інституту раку Олена Колеснік, держава закуповує ліки для онкохворих дітей на 90% від потреби. В той час на онкохворих дорослих закуповують близько 30% необхідних лікарських препаратів. 

c3lcuzr856q.jpg

Олена Колеснік / Громадське радіо
Олена Колеснік
Громадське радіо

За її словами, вона стикалися з купленими препаратами, які спочатку були продані на державному тендері в Росії (за кошти російських платників податків). 

«Это было из России. Это биопрепарат, который неизвестно как оказался в Украине, а условия хранения его: +2, +8, препарат был дорогой, курс лечения — 2000 долларов один курс. Компания, которая производитель, подняли по штрих-коду варианты, он был закуплен в Новосибирске по государственному тендеру. Такие варианты могут быть везде, не Только в России. касательно следствий, мы подняли этот вопрос, но к сожалению наше заявление до сих пор осталось без ответа. А эта аптека до сих пор работает на рынке Украины», — заявила вона. 

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+